۶۹ درصد از مردم استان مخاطب تلویزیون و ۲۹.۲ درصد مخاطب رادیو هستند
۶۹ درصد از مردم استان مخاطب تلویزیون و ۲۹.۲ درصد مخاطب رادیو هستند
مديركل صدا و سيماي مركز آذربايجان شرقي به مناسبت چهلمين و دومین سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، سیاستگذاری چگونگی پوشش برنامه های این ایام را تشریح کرد.

به گزارش عصرتبریز، مرتضي صفری امروز در نشست کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر استان با خبرنگاران، گفت: دو سال پیش وزیر امور خارجه وقت آمریکا در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی در یک نشست خبری اعلام کرد که ایرانی ها چهل سالگی انقلابشان را نخواهند دید، حالا دو سال از این ادعا می‌گذرد، وزیر خارجه و دولت آمریکا الان کجا هستند ملت ایران کجا ایستاده؟

وي افزود: نقش ایران در معادله های بین المللی موثر و انکارناپذیر است، پس از ۴۲ سال تحریم و تهدید، می توانیم ادعا کنیم که هیچ تصمیمی در غرب آسیا و منطقه گرفته نمی شود مگر با حضور جمهوری اسلامی.

مديركل صدا و سيماي مركز آذربايجان شرقي ادامه داد: با رشادت های رزمندگانی چون شهید سردار سلیمانی داعش که پیاده نظام آمریکا در منطقه بود نابود شد، امروز ما شاهد هستیم که دولت جدید آمریکا از مذاکره با ایران صحبت می کند، وظیفه ما رسانه ها این است که پشت پرده دستکش مخملی روی دست چدنی برای افکار عمومی آشکار کنیم.

وی ادامه داد: بعد از جنگ جهانی دوم تنها کشوری که مستقیما منافع آمریکا را هدف قرار داد جمهوری اسلامی ایران است، حمله موشکی به پایگاه عین الاسد اقتدار ایران را به رخ جهانیان کشید.

وی به هجمه سنگین رسانه ای دشمنان اشاره کرد و گفت: دشمن تلاش می کند مردم را از نظام جدا کند، بزرگترین اقدامات جمهوری اسلامی با نهایت تلاش و انواع شگردهای رسانه ای کوچک نمایی و کوچک ترین ضعف ها نیز بزرگنمایی می شود، این هجمه در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی برای نوجوانان و جوانان غیر قابل تصور است.

صفری با بیان اینکه آمیختگی فضای مجازی با زندگی مردم به گونه ای است که این بستر قابل حذف نیست، افزود: باید برای مردم فضای امن ایجاد کنیم و به نظرم مهمترین اتفاق برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی تاکید کرد: کرونا رقابت بدون روتوش و واقعی را در جهان نمایان کرد، ساختارهای منظم بهداشتی کشور، ظرفیت بسیج و جانفشانی های کادر بهداشت و درمان باعث شد ایران در مهار کرونا موفق عمل کند.

صفری تصریح کرد: یک روز مانده به انتخابات مسوولان بهداشتی استان اعلام کردند که کرونا به ایران وارد شده است، بین مدیران اختلاف بود که اعلام این خبر در استان بر روی میزان مشارکت تاثیر دارد، ولی بنده به صراحت اعلام کردم که عامل شفافیت در فضای رسانه ای اعتماد ایجاد می کند و این خبر را رسانه ای کردیم.

وی گفت: صدا و سیمای استان از روز اول در کنار مدافعان سلامت بوده و در این راستا ۱۰۵۸ ساعت برنامه با موضوع کرونا تولید و پخش شده است.

وی اضافه کرد: طبق آخرین نظرسنجی، ۶۹ درصد از مردم استان مخاطب تلویزیون و ۲۹.۲ درصد نیز مخاطب رادیو هستند.

صفری، بازخوانی انقلاب اسلامی از طریق گفتمان انقلابی گری، اکتفا نکردن به نگاه کلی در بیان کارنامه انقلاب و بیان مصداقی، تبیین کارآمدی و تاب آوری نظام، پاسخگویی به شبهات و شایعات، تقویت وحدت و هویت ملی، پیگیری مطالبات رهبر انقلاب از مسوولان، تجلیل از مبارزان انقلابی استان، توجه به ابعاد هویتی انقلاب اسلامی، نقد سازنده رفتار مسوولان در خصوص ارزش ها و آرمان های انقلاب، ترویج امید آفرینی، برجسته سازی و تبیین مطالبه گری در خصوص متن بیانیه دوم انقلاب، دعوت از مبارزان انقلابی، بیان خاطرات با رویکرد جشن انقلاب را از رویکردها و سیاست های رسانه ای دهه فجر برشمرد.

وی با اعلام اینکه برای دهه فجر در حوزه های مختلف برنامه های متنوعی در نظر گرفته ایم گفت: برنامه شبانه حذف و ویژه برنامه دهه فجر با رویکرد جشن انقلاب از شبکه استانی پخش می شود، از آرشیو مرکز قرار است کلیپ های کوتاهی به مناسبت دهه فجر در شبکه استانی و فضای مجازی منتشر شود، برنامه تبریزیم هم با رویکرد استانی به دهه فجر پرداخت می کند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی تاکید کرد: مسوولان استانی برای ارائه عملکرد در برنامه های تلویزیونی و رادیوئی حضور می یابند. موضوعی که مورد تاکید امام جمعه محترم و نماینده ولی فقیه در استان است.

صفری سریال جلال را جزو سنگین‌ترین پروژه‌های سریال‌سازی معاونت امور استان های رسانه ملی دانست و گفت: این سریال تاریخی ۱۸۴ لوکیشن و ۶۴۸ سکانس دارد و تعداد عواملی که دیالوگ دارند بالای ۲۰۰ نفر و همچنین بیش از هزار نفر هنرور در این سریال ایفای نقش کرده اند.

وی افزود: علیرغم تمام ناملایمات، یک رکورد در تاریخ سریال سازی صدا و سیما ثبت شد و در حال رایزنی هستیم ۲۸ یا ۲۹ بهمن قسمت اول فصل دوم سریال جلال از شبکه یک پخش شود.

صفری به پروژه واحد سیار مرکز آذربایجان شرقی نیز اشاره کرد و گفت: به گفته پیمانکار پروژه تاخیر بوجود آمده بخاطر تحریم ها و خرید برخی تجهیزات از خارج کشور و نوسانات ارزی بوده، اما با این حال، این پروژه با تمام قدرت در حال تجهیز است و قبل از سال جدید رونمایی می شود.

وی یادآور شد: از استاندار آذربایجان شرقی هم بخاطر همکاری و مساعدت در این پروژه تشکر می کنم، هزینه این پروژه حدود ۴۰ میلیارد است که ۳۱ میلیارد آن از طرف سازمان و مابقی از طرف استانداری تقبل شده است.