آزادراه تبریز-بازرگان حلقه مفقوده محور ترانزیتی آسیا-اروپا
آزادراه تبریز-بازرگان حلقه مفقوده محور ترانزیتی آسیا-اروپا
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: آزادراه تبریز بازرگان حلقه مفقوده محور ترانزیتی آسیا اروپا است.

به گزارش عصرتبریز، داود بهبودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر اظهار کرد: دولت موظف است برخورداری‌ها و امکانات جامعه را افزایش داده و در کنار آن شرایط رفاه و رضایتمندی درونی مردم را فراهم آورد.

وی افزود: مجموعه اقداماتی که دولت‌های مختلف بعد از انقلاب انجام داده و هزینه‌هایی که صرف کرده‌اند در دو بخش کالبدی و زیربنایی مثل احداث راه‌ها و جاده‌ها، سدها، بیمارستان‌ها، مدارس و غیره و نرم افزاری مثل اصلاح روش‌ها و فرآیندها و بهبود فضای کسب و کار قابل بررسی است.

بهبودی تصریح کرد: با توجه به مسائل، مشکلات و محدودیت‌هایی که در مقاطع مختلف وجود داشته نمی‌توان گفت همه اقدامات دولت‌های بعد از انقلاب موفقیت‌آمیز و رضایت بخش بوده؛ کم و کاستی‌هایی همواره وجود داشته که البته تلاش شده تعدیل و به حداقل برسد.

وی در ادامه به عملکرد هشت ساله دولت تدبیر و امید در آذربایجان‌شرقی اشاره و اضافه کرد: در هفته‌های اخیر بالاخره بعد از سال‌ها انتظار، تلاش، پیگیری و رفع موانع مختلف شاهد افتتاح و به بهره‌برداری رسیدن آزادراه سهند- تبریز بودیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه جاده تبریز- اهر که جزو مطالبات جدی مردم بود زیر بار ترافیک رفته و تقریباً در مرحله بهره‌برداری قرار گرفته، افزود: بیش از ۸۰ درصد از باند دوم جاده بستان آباد- سراب نیز به بهره‌برداری رسیده است.

بهبودی آزادراه تبریز-مرند-بازرگان را جزو حلقه‌ها مفقوده محور ترانزیتی آسیا-اروپا خواند و گفت: قطعه مرند- تبریز این آزادراه توسط پیمانکار در حال اجرا و قطعه مرند تا سه راهی خوی و ایواوغلی در حال واگذاری به پیمانکار است و سایر قطعات نیز که در آذربایجان‌غربی قرار دارد با جدیت پیگیری می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: آزادراه مرند-تبریز-بازرگان یک پروژه آزادراهی ۲۵۴ کیلومتری بسیار مهم است که می‌تواند در محور ترانزیتی کشور و منطقه شمال‌غرب نقش مؤثری ایفا کند.