ساخت سریال جلال مقابله با جریان تحریف است
ساخت سریال جلال مقابله با جریان تحریف است
امام جمعه تبریز درباره سریال جلال ۲، گفت: ساخت این قبیل سریال‌ها که وقایع تاریخی را روایت می‌کند، به نوعی مقابله با جریان تحریف است.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در آیین قدردانی از عوامل سریال جلال ۲، اظهار کرد: جلال در فصل اول توانست مخاطبان قابل توجهی را به خود جلب کند و می‌توان عملکرد آن را مثبت ارزیابی کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، نقطه قوت این سریال را استفاده از هنرمندان بومی توصیف کرد و افزود: اشاره به نقش شهدای محراب در پیروزی انقلاب اسلامی و هدایت مبارزان انقلابی از دیگر نقاط قوت این سریال است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم با بیان اینکه سریال جلال اولین ورود مرکز استان‌های صدا و سیما به سریال‌سازی است، تصریح کرد: رسانه ملی باید مراکز استان‌ها را پشتیبانی و حمایت کند تا شاهد تداوم این مسیر باشیم.

او در ادامه گفت: استفاده از مضامین انقلابی، اشاره به نقش سوسنگرد در هشت سال دفاع مقدس، توجه به اتحاد اقوام ایرانی از دیگر نقاط مثبت این سریال به شمار می‌رود.

امام جمعه تبریز ابراز امیدواری کرد که فصل جدید این سریال با استقبال خوب مخاطبان مواجه شود.

شهرداری تبریز با تصویب شورای اسلامی شهر، مبلغ ۲ میلیارد تومان به منظور تهیه و تولید سریال جلال۲  مشارکت کرده است.

کارگردان این سریال حسن نجفی است و فصل ۲ این سریال برای شخصیت‌ها و مفاخر شاخص استان از جمله شهدای محراب آیت‌الله شهید قاضی و آیت‌الله شهید مدنی و شهید علی تجلایی پرداخت ویژه داشته است.