بهره برداری از ۲۰ پروژه فنی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی
بهره برداری از ۲۰ پروژه فنی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی
طرح های نوین و توسعه ای صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در زمینه پوشش دیجیتال و سیگنال رسانی زمینی در سراسر استان، به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس رسانه ملی به بهره برداری رسید.

به گزارش عصرتبریز، در این آیین که با حضور خانواده های معظم شهدای مدافع حرم شهید محمد رضا فخیمی و شهید عدالت اکبری، جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد، مرتضی صفری گفت: همزمان با این مراسم دو پروژه HD سازی در ایستگاه های پرقدرت تلویزیونی آیت الله شهید مدنی و عون ابن علی داشتیم ،  ۶ رادیو جمعیتی در شهر تبریز، ۷ پروژه افزایش و توسعه پوشش دیجیتال در TS1 و TS2 و  ۱۰ پروژه سیگنال رسانی زمینی در سراسر استان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با بیان اینکه با برنامه ریزی های انجام شده، طی دو ماه آینده ۱۰۰ پروژه دیگر نیز در استان به بهره برداری خواهد رسید افزود: یکی از مهمترین این پروژه ها اولین واحد سیار ۱۰ دوربینه تولید داخل کشور هست که توسط یک شرکت داخلی در تبریز ساخته می شود.

وی با اشاره به اینکه امروز با بهره برداری از طرح های جدید  پوشش سیگنال رسانی زمینی به ۸۵ درصد و پوشش دیجیتال در سطح استان به ۹۷٫۵ درصد رسیده است ادامه داد: برای اجرای این ۲۰ طرح در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است .

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این آیین که همزمان با تعدادی دیگر از مراکز استان‌های رسانه ملی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: صدا و سیما نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی اقشار مختلف جامعه دارد.

محمدرضا پورمحمدی با قدردانی از تلاش‌های مدیرکل و کارکنان صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، اظهار داشت: امیدواریم با توجه به اهمیت سیاسی و منطقه‌ای استان، روزبه‌روز شاهد توجه بیشتر به تقویت صدا و سیما در استان باشیم.

وی با بیان اینکه  تصویربرداری سریال‌های جلال ۲ و شهید باکری در تبریز از جمله اقدامات بسیار خوبی است که در حال حاضر انجام می‌شود اظهار داشت : کارهای خیلی مهمی چه حوزه سخت افزاری و چه در حوزه نرم افزاری در استان انجام می گیرد اما با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی استان این کارها نیازمند عنایت بیشتری است .

عسکری رئیس سازمان صدا و سیما نیز در آیین مجازی بهره برداری از این پروژه ها با تاکید بر تعامل و هماهنگی دستگاه ها با صدا و سیما گفت: تعامل و همکاری که بین رسانه و دستگاه های اجرایی در استان آذربایجان شرقی وجود دارد موجب رشد و توسعه استان شده و این همدلی و همکاری قابل تقدیر است.