لزوم غنی‌سازی محتوایی و کیفی‌گرایی تئاتر در آذربایجان‌شرقی
لزوم غنی‌سازی محتوایی و کیفی‌گرایی تئاتر در آذربایجان‌شرقی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، بر لزوم غنی‌سازی محتوایی و کیفی‌گرایی تئاتر در این استان تاکید کرد.

به گزارش عصرتبریز، سید قاسم ناظمی در نخستین نشست مشترک با اهالی فرهنگ و هنر استان با اشاره به اینکه تئاتر به عنوان هنری اندیشه‌ساز جایگاهی برجسته در میان رشته‌های هنری استان دارد،‌ اظهار داشت: تئاتر هنری تاثیرگذار است و با توجه به پیشینه‌ این هنر در استان و جایگاهی که با همت هنرمندان استان در سطح کشور به خود اختصاص داده، نخستین نشست با اهالی فرهنگ و هنر را به این هنرمندان اختصاص دادیم تا پیرامون نقاط قوت و کاستی‌های این حوزه به گفت‌وگو بپردازیم.

وی، برخی مشکلات حوزه هنر تئاتر را مربوط به ریشه‌های قانونی آن دانست و گفت: برای رفع این مشکلات باید ارتباط و تعاملی سازنده با نمایندگان مجلس و یا متولیان حوزه فرهنگ و هنر داشته باشیم، چراکه برخی از این مشکلات باید با وضع قانون و یا اصلاح آن مرتفع گردد.

ناظمی همچنین بر لزوم همدلی و همراهی بیش از پیش اهالی تئاتر تاکید کرد و یادآور شد: باید فعالان این حوزه با انسجام و همدلی بیشتر نقاط قوت تئاتر آذربایجان را تقویت کرده و مشکلات را با یاری یکدیگر و همراهی مدیران فرهنگی حل و فصل نمایند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بر لزوم غنی‌سازی محتوایی و کیفی‌گرایی تئاتر در استان تاکید و ادامه داد: امیدوارم هنرمندان این عرصه بتوانند رتبه‌ نخست محتوایی را در سطح کشور به خود اختصاص دهند.

وی افزود: هنرمندان هنر تئاتر استان برای تعامل بیشتر نشستی را هر ماه به صورت منظم با حضور یکی از مسوولان کشوری و یا استانی برگزار نمایند و طی آن موانع و مشکلات فراروی این هنر را مطرح نموده و زمینه تعالی و بالندگی بیش از پیش هنر تئاتر در استان راه فراهم آورند تا همچنان شاهد شکوفایی و رونق تئاتر در آذربایجان و تبریز باشیم.

ناظمی خود را از متن اهالی هنر و فرهنگ و نماینده‌ی هنرمندان دانست و متذکر شد: با تمام توان و در حد اختیارات خود سعی خواهم کرد تا مشکلات و موانع فراروی هنرمندان و اصحاب فرهنگ را رفع نموده و دین خود را به فرهنگ و هنر آذربایجان و تبریز ادا نمایم.

در این نشست جمعی از هنرمندان و فعالان هنر تئاتر استان به تبیین مشکلات فراروی این هنر پرداختند.