تدفین ۴ هزار متوفی کرونایی در تبریز
تدفین ۴ هزار متوفی کرونایی در تبریز
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز گفت: از ابتدای امسال تا پایان دیماه جاری ۹ هزار متوفی در تبریز و حومه دفن شده‌اند که از این تعداد، نزدیک به چهار هزار نفر را اموات کرونایی تشکیل می‌دهند.

به گزارش عصرتبریز، فرخ جلالی در دیدار مدیران و جمعی از روحانیان شاغل در سازمان آرامستان‌های شهرداری با امام جمعه تبریز افزود: در اوج بحران کرونا رقم متوفیان این بیماری فقط در تبریز به روزانه ۴۵ نفر بالغ شده بود، اما با اعمال محدودیت های اخیر این رقم به کمتر از ۵ نفر در روزهای گذشته رسیده است.

وی با اشاره به زحماتی که پرسنل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز از آغاز بحران کرونا تاکنون متحمل شده‌اند افزود: علاوه بر تغسیل و تدفین اموات کرونایی تبریز، حدود ۸۰۰ متوفی کویید ۱۹ سایر شهرستانها نیز توسط همکاران این سازمان تغسیل و برای دفن به شهرهای خود منتقل شده‌اند.

او در بخش دیگری از سخنان خود از حمایت‌های امام جمعه تبریز قدردانی کرد و گفت: رهنمودهای جنالعالی در اعزام کارشناسان مذهبی و نظارت بر رعایت اصول شرعی، تقدیر مقام معظم رهبری و سربلندی نام تبریز را در پی داشت.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز همچنین از عنایت ویژه امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان‌شرقی به پرسنل روزمزد این مجموعه قدردانی کرد و گفت: تبدیل وضعیت غسالان، غساله‌ها و پرسنل روزمزد، رضایتمندی و انگیزش بیشتر پرسنل خدوم آرامستان‌های تبریز را در پی داشت.

فرخ جلالی با تاکید بر اینکه تکریم اموات مسلمین در اولویت کاری این سازمان است، تصریح کرد: در طول بحران کوئید ۱۹ تمام اصول شرعی، بهداشتی و انسانی در تغسیل، تکفین و تدفین اموات کرونایی رعایت شده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز همچنین به مساعدت ویژه شورای شهر و شهردار تبریز برای کاهش هزینه های کفن و دفن اموات کرونایی اشاره کرد و افزود: تبریز تنها کلانشهری است که به منظور کاهش آلام بازماندگان، تسهیلات حداکثری برای تدفین اموات کرونایی اختصاص یافته است.