«سامان میدانی» بار بخش مهمی از تاریخ تبریز را بر دوش دارد
«سامان میدانی» بار بخش مهمی از تاریخ تبریز را بر دوش دارد
شهردار تبریز گفت: پروژه ساماندهی «سامان میدانی» از طرح‌های هویتی شهر تبریز است و می‌تواند به عنوان پایلوت و الگویی برای دیگر طرح‌های مشابه در نظر گرفته شود.

به گزارش عصرتبریز، ایرج شهین‌باهر در بازدید از پروژه احیای بافت تاریخی سامان میدانی گفت: شهرداری منطقه ۱۰ با همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان اقدام به حذف زوائد بصری و ساماندهی تاسیسات کرده و کف‌سازی، جداره‌سازی و اصلاح تابلوهای مسیر سامان میدانی را در دستور کار دارد.

وی با بیان اینکه احیای بافت تاریخی سامان میدانی یکی از مطالبات اهالی منطقه بود، افزود: خوشبختانه از سال گذشته شهرداری عملیات ساماندهی این محل را در اولویت قرار داده است.

شهین‌باهر ادامه داد: اقدامی که در این محل می‌شود می‌تواند نمونه‌ای برای ساماندهی و جداره‌سازی سایر محلات و مکان‌های تاریخی باشد چرا که سال آینده نیز سال حفظ و احیای هویت تاریخی، فرهنگی تبریز است و امیدواریم توجه ویژه‌ای به انجام چنین ‌اقداماتی صورت گیرد.

وی عنوان کرد: شهرداری تبریز با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طرح این ساماندهی را بررسی کرد و هزینه‌ای بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان برای این طرح برآورد شده است.

رسول وظیفه‌شناس نیز در این بازدید گفت: مشاغل بسیار قدیمی در این محل فعال هستند که بسیاری از آنها در جامعه از یاد رفته و مشابه آن را نمی‌توان در جاهای دیگر دید و لازم است توجه جدی به این محل داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید از شهروندانی که کسبه ساکن در سامان میدانی هستند قدردانی کرد، گفت: در طول یک سال گذشته شهروندان با برخی مشکلات روبرو شده‌اند که امیدواریم با اتمام طرح شاهد جلب رضایت شهروندان باشیم.