برنامه‌ریزی برای ایجاد سلول بهداشتی دفن پسماندهای بیمارستانی
برنامه‌ریزی برای ایجاد سلول بهداشتی دفن پسماندهای بیمارستانی
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند تبریز گفت: ایجاد سلول بهداشتی دفن پسماندهای بیمارستانی بی‌خطر شده در برنامه اجرایی شهرداری تبریز قرار دارد.

به گزارش عصرتبریز، علیرضا اصغری با اشاره به اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای بیمارستانی و پزشکی افزود: پسماندهای پرخطر بیمارستانی از جمله مهمترین معضلات زیست‌محیطی است که باید با هماهنگی کلیه دستگاه‌های ذیربط از جمله دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل محیط زیست مورد بررسی و نظارت قرار گیرد.

وی گفت: خوشبختانه طی سال‌های اخیر، همکاری و هماهنگی مطلوبی بین نهادهای مختلف و مرتبط با موضوع ایجاد شده و با مشارکت بخش خصوصی روند بی‌خطر سازی پسماندهای بیمارستانی و پزشکی از سرعت و دقت بالایی برخوردار شده است.

اصغری خاطرنشان کرد: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته و دستور شهردار تبریز اقدامات اجرایی چهار سلول بهداشتی دفن پسماندهای شهری توسط قرارگاه خاتم الانبیاء در مرکز دفن پسماندهای شهرداری تبریز آغاز شده است.

در این نشست که با حضور مدیران و دست‌اندرکاران قرارگاه خاتم‌الانبیاء و مشاور مطبوع، مرکز پژوهش، معاونت عمرانی و سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز برگزار شد، حاضرین در خصوص ایجاد این سلول بهداشتی بحث و گفت‌وگو کردند.