افزایش ۷۷ درصدی تردد خودرو در محورهای آذربایجان‌شرقی
افزایش ۷۷ درصدی تردد خودرو در محورهای آذربایجان‌شرقی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی از افزایش ۷۷ درصدی تردد خودرو در محورهای استان خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، اروجعلی علیزاده امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: تردد خودروها در محورهای مختلف استان آذربایجان‌شرقی طی روزهای ۲۵ اسفند سال قبل تا ۱۰ فروردین سال ۱۴۰۰ به میزان ۷۷ درصد افزایش یافت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان افزود: با توجه به اطلاعات به دست آمده از ۸۲ دستگاه تردد شمار آنلاین در محورهای مختلف استان طی این ۱۶ روز تعداد ۱۰ میلیون ۴۵۳ هزار تردد خودرو ثبت شده است که در مقایسه با تردد ۵ میلیون و ۹۲۲ هزار خودرو در مدت مشابه سال ۱۳۹۹ به میزان ۷۷ درصد افزایش داشته است.

علیزاده گفت: در این مدت آمار خودرو ورودی به استان ۸۸۴ هزار و ۸۰۰ خودرو و آمارخودرو خروجی از استان ۸۲۵ هزار و ۸۰۰ خودرو بوده است.

وی تصریح کرد: طی این بازه زمانی بیشترین ورودی به استان از محورهای میاندوآب –ملکان، آزادراه تبریز- زنجان، مشکین‌شهر- اهر، نیر-سراب و ایو اوغلی- مرند و جاده قدیم زنجان-میانه بوده است.

علیزاده از رانندگان خواست با توجه به افزایش میزان تردد در محورهای استان با رعایت موارد ایمنی و سرعت مطمئنه رانندگی در روزهای آخر تعطیلات نوروزی از بروز حوادث و سوانح رانندگی جلوگیری کنند.