امحاء آگهی‌ها و جمع‌آوری بنرهای بدون مجوز از سطح شهر
امحاء آگهی‌ها و جمع‌آوری بنرهای بدون مجوز از سطح شهر
معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز بر اجرای دقیق عملیات امحاء آگهی‌ها، دیوارنویسی، جمع‌آوری پوستر و بنرهای غیر مجاز در سطح شهر در راستای حذف آلودگی‌های بصری تاکید کرد.

به گزارش عصرتبریز، محمدرضا قربانیان تبریزی اظهار داشت: نصب آگهی و همچنین دیوارنویسی‌های غیر مجاز ضمن اینکه نقض حقوق شهروندان می‌باشد بر اساس ماده ۹۲ قانون شهرداری‌ها جرم محسوب می‌شود و در راستای صیانت از پاکیزگی و تمیزی شهر لازم است در تمامی مناطق دهگانه امحاء آگهی‌ها و دیوارنویسی‌ها به دقت از سوی نیروهای خدمات شهری مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: نصب داربست و بنرهای غیر مجاز در سطح شهر با ایجاد آلودگی بصری چهره شهر را هم می‌زند و مهمتر از آن احتمال بروز حوادث و اتفاقات را افزایش می‌دهد و ضروری است در صورت مشاهده در اسرع وقت جمع‌آوری شود.

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز در پایان اظهار داشت: در راستای حفظ زیبایی و آراستگی شهر عدم تضییع حقوق عموم شهروندان لازم است قبل از هرگونه نصب آگهی و دیوارنویسی و یا نصب آگهی‌ها، پوسترها و یا بنرهای اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی مجوزهای لازم از اخذ گردد.

بر اساس ماده ۹۲ قانون شهرداری نوشتن هر نوع مطلبی یا الصاق هر نوشته‌ای بر روی دیوارهای شهر که مخالف مقررات انجمن شهر باشد ممنوع است مگر در محل‌هائی که شهرداری برای نصب و الصاق اعلانات معین می‌کند و در این محلها فقط باید به نصب و الصاق آگهی اکتفا کرد و نوشتن روی آن نیز ممنوع است.