ماجرای قطع همکاری ناگهانی تراکتور با آدیداس
ماجرای قطع همکاری ناگهانی تراکتور با آدیداس
تغییر برند البسه تیم تراکتور در آستانه شروع لیگ قهرمانان آسیا خبر جالبی بود که شاید انتظار آن در مقطع فعلی نمی‌رفت.

به گزارش عصرتبریز، یکی از اتفاقات جالب توجهی که بعد از خصوصی شدن باشگاه تراکتور شاهد آن بودیم، استفاده از البسه برند آدیداس بود، این اتفاق که تا کنون در عرصه باشگاهی فوتبال ایران سابقه نداشت باعث شد تا تراکتوری‌ها توجهات زیادی را به خود جلب نمایند.

با توجه به نبود قانون کپی رایت در فوتبال ایران برندهای خارجی تمایل زیادی به همکاری با تیم‌های ایرانی نداشته و ندارند، با توجه به شرایط مالی تراکتور این اتفاق اما در این باشگاه صورت گرفت تا تراکتور به اولین باشگاه ایرانی که با لباس آدیداس در مسابقات حاضر می شود تبدیل شود.

طی سال‌های اخیر تیم ملی فوتبال ایران نیز در مقاطعی از لباس‌های آدیداس استفاده کرده بود ولی به تازگی همکاری خود را با این برند پایان داده است، همکاری فدراسیون فوتبال با برند آدیداس نیز حواشی زیادی به دنبال داشت؛ همان‌گونه که در مورد تراکتور نیز شاهد همین حواشی بودیم، حواشی که نشأت‌گرفته از برخی اظهارنظرها در خصوص اورجینال نبودن این البسه مطرح می‌شد.

مهم‌ترین و جنجالی‌ترین اظهارنظر در این خصوص صحبت‌های علیرضا منصوریان بود که طی این صحبت‌ها سرمربی سابق تراکتور بعد از جدا شدن اعلام کرده بود که این باشگاه تنها از نماد و لوگوی آدیداس استفاده می‌کند و اکثر لباس‌هایی که تراکتوری‌ها با این برند به تن می‌کنند ساخت داخل است.
در چنین شرایطی حضور با لباس‌های آدیداس می‌توانست اتفاق جالب توجهی برای تراکتور و هوادارانش در آسیا باشد، اما در آستانه حضور در این رقابت‌ها رسانه باشگاه تراکتور از قطع همکاری با برند آلمانی و استفاده از البسه‌های ساخت ایران خبر داد.

تراکتوری‌ها شب گذشته از لباس‌های جدید خود که تولیدی شرکت استار بود رونمایی کردند و بدین ترتیب پرونده آدیداس برای تراکتور در آستانه اولین حضور این باشگاه به عنوان یک باشگاه خصوصی در رقابت‌های بین‌المللی بسته شد.

بر اساس شنیده‌ها از منابع آگاه در حالی که استفاده از برند جدید برای حمایت از تولید داخلی صورت گرفته دلیل دیگری که برای پایان یافتن همکاری تراکتور با برند آدیداس وجود داشته این است که تراکتوری‌ها از البسه آدیداس کافی برای حضور در رقابت‌های آسیایی برخوردار نبودند فلذا امکان بهره‌مندی از البسه کامل این برند در رقابت‌های آسیایی برایشان مقدور نبود و به همین دلیل با شرکت ایرانی استار شروع به همکاری کردند تا در چنین شرایطی پای به امارات گذاشته و بازی‌های خود را برگزار کنند. جالب اینجاست که آنها در جلسه توجیهی شب گذشته‌شان نیز با لباس‌های کامل برند جدید از صحبت‌های مسعود مرادی در خصوص آخرین مسائل داوری بهره بردند.