فوت ۳۸۸ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته
فوت ۳۸۸ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته
سخنگوی وزارت بهداشت، تازه‌ترین آمار کرونا را اعلام کرد و گفت: در شبانه‌روز گذشته ۳۸۸ بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند.

به گزارش عصرتبریز، سیما سادات لاری ظهر امروز در ارتباط با وضعیت ابتلا به کرونا در کشور اظهار کرد: از دیروز تا امروز یکم اردیبهشت ۱۴۰۰ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۴ هزار و ۸۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی و بستری شدند.

وی با بیان این‌که مجموع بیماران کووید-۱۹ تاکنون در کشور به ۲ میلیون و ۳۱۱ هزار ۸۱۳ نفر رسید، افزود: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۸۸ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۶۷ هزار و ۹۱۳ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به این‌که خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۸۲۳هزار و ۹۵۸ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند، گفت: ۴ هزار و ۹۹۱نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تاکنون ۱۴ میلیون و ۷۳۹هزار و ۷۱۹ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

وی درباره مجموع واکسن‌های تزریق شده نیز عنوان کرد: در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل‌ها ۶۴۱ هزار و ۲۰۲ دوز واکسن تزریق شده است که از این تعداد ۴۹۷هزار و ۴۱۸ واکسن در دوز اول و ۱۴۳هزار و ۷۸۴واکسن در دوز دوم تزریق شده است.