سپاه مظهر اعتماد به نفس ملت ایران است
سپاه مظهر اعتماد به نفس ملت ایران است
امام جمعه تبریز گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مظهر اقتدار و الگوی عزت، خودباوری و خودآگاهی و خودکفایی و اعتماد به نفس ملت ایران است.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در دیدار با فرمانده سپاه عاشورا به مناسبت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار کرد: پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه مقتدر، نقش بی‌بدیلی در دفاع مقدس، سرکوب گروهک‌های معاند و مزدور، سازندگی و آبادانی کشور و دفع حوادثی داشته‌اند که به نوعی امنیت کشور و نظام را تهدید می‌کرد.

وی اضافه کرد: سپاه در تمامی ماموریت‌ها و وظایفی که بر عهده‌اش گذاشته شده، کارنامه درخشانی در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی از خود به یادگار گذاشته است.

وی سپاه پاسداران را دژی مستحکم و نفوذ ناپذیر توصیف کرد و ادامه داد: سپاه خار چشم دشمنان نظام اسلامی است و امام راحل (ع) جمله معروفی داشت مبنی بر این‌که” کاش من هم یک پاسدار بودم”، هم‌چنین ایشان می‌فرمود، تا رمق در جان دارم وظیفه من دعاگویی و سپاس از پاسداران است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم گفت: مهمترین اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از زمان تاسیس تاکنون شامل تامین امنیت و برقراری نظم در کشور، سازندگی و محرومیت‌زدایی، مقابله با تحرکات خرابکارانه منافقان، برخورد با جریان نفاق و ترور، خنثی کردن کودتاهای دشمنان و مبارزه با گروه‌های تجزیه‌طلب است.

وی با بیان این‌که اگر سپاه نبود، کشور هم نبود، گفت: این نهاد همیشه در صحنه نشان داده که نیرویی کارآمد، خستگی‌ناپذیر و جهادی در عرصه‌های مهم این کشور است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی امام خمینی(ره) را اقدامی ماندگار و ارزشمند در تاریخ این نظام دینی دانست و اضافه کرد: پاسداران انقلاب اسلامی در طول دهه‌های اخیر همواره در برابر توطئه‌ها و دشمنی‌های نظام سلطه مقتدرانه ایستادند و از منافع این نظام و ملت حفاظت کردند.

امام جمعه تبریز با بیان این‌که بسیاری از بحران‌های داخلی کشور در طول سال‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی با نقش‌آفرینی و جانفشانی‌های پاسداران رشید اسلام دفع شد، خاطرنشان کرد: امروز نیز این نهاد انقلابی، مقتدرانه پشتیبان انقلاب، نظام و ولایت فقیه است و در برابر دشمنان این نظام دینی با همه توان خود ایستاده است.