عملکرد آماری ناامید کننده تراکتور مقابل جاویا
عملکرد آماری ناامید کننده تراکتور مقابل جاویا
تراکتور بعد از سه تساوی در لیگ قهرمانان آسیا در اولین بازی دور برگشت با گل مهدی تیکدری تیم نیروی هوایی عراق را شکست داد تا ۶ امتیازی شود؛ این یعنی افزایش بخت صعود شاگردان رسول خطیبی. 

به گزارش عصرتبریز، این برد در حالی در کارنامه‌ی شاگردان رسول خطیبی به ثبت رسید که حریف از دقیقه ۳۸ با تصمیم داور ۱۰ نفره شد، حالا مهمترین مصاف برای تراکتور بازی با پاختاکور است که در صورت برتری در این دیدار ۹ امتیازی خواهد شد و آنوقت دو تیم پاختاکور و نیروی هوایی را جا خواهد گذاشت و به عنوان یکی از سه تیم دوم شانس زیادی برای صعود به مرحله‌ی حذفی بازی‌ها خواهد داشت.

اما نکته‌ی جالب در بازی تراکتور – نیروی هوایی برتری تیم بازنده در آمار بود. بر اساس آمار ثبت‌شده تیم نیروی هوایی در ۵۷ درصد از زمان بازی صاحب توپ بود اما نتوانست تاکتیک خود را به تیم تراکتور تحمیل کند و به دروازه این تیم آسیبی بزند. این نشان می‌دهد شاگردان رسول خطیبی در دفاع تیمی ۹۰ دقیقه‌ی خوب را پشت سر گذاشتند. هم چنین تعداد پاس‌های ثبت شده برای بازیکنان نیروی هوایی عراق ۴۳۶ پاس بود که ۷۷ درصد پاس‌ها صحیح بود. اما تراکتور در ۴۳ درصد از زمان بازی مالکیت توپ را در اختیار داشت و بازیکنان این تیم ۳۳۳ پاس بهم دادند که ۷۵ درصد پاس‌ها صحیح بود.

آمار ثبت‌شده در این بازی نشان داد در فوتبال آمار رای به برتری تیم نمی‌دهد. به دفعات پیش‌آمده حتی در فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تیمی که کمتر صاحب توپ و میدان بوده و هم چنین پاس کمتری داده برنده از میدان خارج شده. در فوتبال مهم دفاع تیمی و بعد از آن ایجاد موقعیت و بهره گیری از موقعیت‌هاست. لزوما تیمی که بیشتر توپ و میدان را در اختیار دارد و پاس‌های بیشتری بهم می‌دهد برنده از میدان خارج نمی‌شود. البته در همین بازی آمار ثابت می‌کند اشتیاق شاگردان رسول خطیبی برای کسب سه امتیاز به مراتب بیشتر از تیم نیروی هوایی عراق بوده است. نمونه‌اش بازیکنان تیم تراکتور ۱۴ شوت به سمت دروازه تیم نیروی هوایی عراق زدند و صاجب ۵ ضربه کرنر شدند در حالی که حریف ۱۰ شوت به سمت دروازه تراکتور داشت و ۳ ضربه‌ی کرنر زد.

تراکتور با رسول خطیبی در ۴ مسابقه سپری‌شده هم ارایه‌گر بازی‌های خوبی در برابر حریفان بوده و هم خوب نتیجه گرفته و بدون شک با اعتماد به نفسی که به دست آورده می‌تواند در دو بازی باقی‌مانده هم ارایه‌گر بازی‌های خوبی در برابر حریفان باشد و در نهایت با صعود به مرحله حذفی بازی‌ها نمایش‌های خوب خود را کامل کند.