اختصاص ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای خط ۲ قطار شهری تبریز
اختصاص ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای خط ۲ قطار شهری تبریز
شهردار تبریز گفت: امسال یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای خط دوم قطار شهری این کلانشهر اختصاص یافته و تامین مالی شده است.

به گزارش عصرتبریز، ایرج شهین‌باهر روز یکشنبه در نشست مجازی شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه در دوره فعلی مدیریت شهری تبریز چهار هزار میلیارد تومان به پروژه قطار شهری اختصاص یافته است، افزود: طی ۴۰ ماه گذشته حدود ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای مترو هزینه کرده‌ایم و اعتبارات سال جاری این طرح برای خط دوم معادل کل اعتباراتی است که طی دو دهه گذشته برای مترو صرف شده است.

وی اظهار داشت: به عبارتی دیگر در دوره فعلی مدیریت شهری چهار هزار میلیارد تومان برای متروی تبریز هزینه می‌کنیم که به اندازه هزینه کرد کل ۱۸ سالی است که ساخت مترو آغاز شده است.

شهین‌باهر با اشاره به برنامه تکمیل خط یک قطار شهری تبریز، اعلام کرد: در این رابطه تعداد سه ایستگاه باقی مانده است که تلاش داریم تا پایان شهریور ماه امسال به پایان رسیده و افتتاح شود.

وی متروی تبریز را بزرگ‌ترین پروژه حمل و نقل شمال غرب کشور خواند که تأثیرات مثبتی در جامعه شهری داشته است.

شهین‌باهر از قطار شهری به عنوان شاخص ترین کارنامه شورای دور پنجم در حوزه حمل و نقل یاد و اضافه کرد: با وجود مشکلات و وضعیت نامناسب اقتصادی جامعه همیشه بر توسعه حمل و نقل درون شهری تاکید کرده‌ایم و از این رو شهرداری تبریز در این دوره بلندترین گام‌ها را در این حوزه برداشته است.