عرضه سیم مفتولی در آراد آهن
عرضه سیم مفتولی در آراد آهن
شما می‌توانید در دانشنامه سایت آراد آهن اطلاعات کاملی راجع به کلیه محصولات آهنی مشاهده نمایید.

به گزارش عصرتبریز، محتوای پیش‌روی شما جهت معرفی مفتول سیاه، قیمت مفتول سیاه؛ کاربردهای مفتول سیاه و به منظور راهنمایی و آشنایی کاربران با این محصول توسط تیم تولید محتوای سایت در آراد آهن اسپادانا مرجع فروش و قیمت‌گذاری محصولات آهنی تهیه شده است.

شما می‌توانید در دانشنامه سایت آراد آهن اطلاعات کاملی راجع به کلیه محصولات آهنی مشاهده نمایید این مقالات تخصصی به آشنایی هر چه بیشتر شماعزیزان با محصولات آهنی کمک شایانی خواهد کرد. در عین حال با مطالعه این مقالات به آشنایی نسبتا کاملی هنگام خرید محصولات آهنی مناسب با پروژه‌تان دست خواهید یافت.

سیم مفتولی چیست

Steel write rod یا سیم مفتول آهنی ، محصولی است که قصد داریم درباره چیستی و کاربرد آن توضیح دهیم. مفتول سیاه از بیلت‌های فولادی تولید می‌شود که از محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف است و دسته‌بندی، انواع مختلف، کاربردها و مشخصات فنی مختلفی دارد. در بازار آهن قیمت مفتول سیاه هم بسته به نوسانات بازار، نوسان دارد، شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت روز انواع همچون سیم مفتولی ۱٫۵ ، سیم مفتولی ۲٫۵ و انواع سیم‌های قالب‌بندی مفتول سیاه به کانال تلگرام آراد آهن بپیوندید.

سیم مفتولی از محصولات فولادی با سطح مقطع ۰٫۴ تا ۴ میلیمتر (متغیر است) و با استفاده از فرایند نورد گرم و کشش از فولاد کم کربن تولید می‌شود. سیم مفتولی‌ها با استاندارها یا اصطلاحا گریدهای مختلفی و استاندارهای کشورهای مختلف تولید می‌شوند.

استاندار DIN EN ISO 16120-2 جنس C32D

استاندارد ASTM A510 جنس ۱۰۰۸

استاندار GOST30136 جنس Ct0M

این استاندارها یا گریدها_ در تولید سیم مفتول_هر کدام نشان‌دهنده میزان کربن و عناصر آلیاژی دیگری است که در تولید سیم مفتول به کار می‌رود. مفتول‌های فولادی می‌تواند به صورت خام، مفتول سیاه و مفتول گالوانیزه تولید و عرضه شوند. نوعی مفتول با PVC روکش‌دار و نوع دیگری از آن به صورت آنیل در بازار موجود است. نوع دیگری از انواع مفتول، مفتول مسی موسوم به مفتول مسوار است که در صنعت برق کاربرد دارد و مورد بحث در این مقاله نیست.

به عبارتی دیگر سیم مفتولی از محصولات آهنی است که با اعمال عملیات نورد به روی بلت فولادی تولید می‌شود این محصول یک محصول نهایی برای کارخانه هاست و برای کارگاه‌های تولید یک متریال خام محسوب می‌شود. پس از عملیات نورد سیم مفتول به صورت کویل یا کلاف بسته‌بندی می‌شود و وزن مفتول را به صورت وزن کلاف سیم مفتول بیان می‌کنند. شرکت آراد آهن مرجع فروش محصولات آهنی با بهترین قیمت، سیم مفتولی ۱٫۵، سیم مفتولی ۲٫۵ و انواع سیم‌های قالب‌بندی را با بهترین قیمت در بازار پر تلاطم آهن ایران با بهترین قیمت عرضه می‌کند.

مفتول سیاه در آراد آهن

مفتول‌ها به لحاظ جنس متنوع هستند، مفتول سیاه یا مفتول آرماتوربندی قابلیت زیادی برای خم و تابیده شدن دارند. قابلیت تابیده شدن و مقاومت بالایش از دیگر مشخصات این مفتول می‌باشد این مفتول قابلیت این را دارد که بافته شود و بعد از آن دوباره به حالت اول بازگردد. مفتولی سیاهی که در آرادآهن عرضه می‌شود از بهترین نوع مفتول سیاه با قابلیت تابیده شدن و خم است که در صورتی که بافته شود به حالت اولیه برمی‌گردد. این نوع مفتول از فولاد کم کربن تولید می‌شود پلاستیسیته بالایی دارد و با وجود شکل‌پذیری بسیار خوب، مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد. مفتول سیاهی که از آن صحبت می‌کنیم پوششی ندارد و به شدت در معرض خوردگی می‌باشد و با قرار گرفتن در معرض هوا زنگ می‌زند و معمولا لکه‌های قرمز رنگی روی این مفتول‌ها به چشم می‌خورد.

نحوه تولید مفتول سیاه

سیم مفتول از لحاظ نحوه تولید به دو نوع تولید می‌شود که عبارتند از سیم مفتول فابریک و سیم مفتول کششی.

مفتول سیاه از مفتول خام تولید شده که در این روش مفتول خام را با فرایند نورد سرد به ضخامت‌های مورد نظر می‌رسانند، در این مرحله مفتول شکننده و سفت است و قابلیت خمش ندارد. برای تبدیل به مفتول سیاه نرم و گالوانیزه شدن مفتول آن را در کوره آنیل که شبیه چاه است با حرارتی حدود ۹۰۰ درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهند. مفتول‌ها با چرثقیل به درون کوره آنیل منتقل می شوند و روی هم قرار می‌گیرند، روی کوره پوشانده می‌شود و بعد از سرخ شدن، مفتول‌ها به خارج از کوره منتقل و در هوای آزاد خنک می‌شوند، در این هنگام مفتول سیاه آماده است. نرمی و منعطف بودن سیم مفتول به توانایی کوره در حرارت دادن مناسب آن بستگی دارد و هر چه کلاف کوچک‌تر باشد بیشتر متقاضی دارد. وزن مناسب برای یک حلقه سیم سیاه ضخامت ۱٫۵ حدود ۲۰ تا ۲۵ کیلوگرم و هر حلقه ضخامت ۲٫۵ و بالاتر، ۳۰ کیلوگرم است.

کاربرد سیم مفتول

کاربردهای گسترده سیم مفتولی باعث شده جمع‌بندی کلی راجع به کاربردهای آن مشکل می‌کند. انعطاف این محصول موجب شده در موارد بسیار متنوعی در صنایع به کار روند. دامنه‌ی جنس سیم مفتول‌ها باعث گسترده شدن هر چه بیشتر کاربردهای آن شده است. اما در اینجا به طور مختصر به کاربردهای این محصول اشاره می‌کنیم.

یکی از مهم‌ترین موارد کاربرد سیم مفتول سیاه در آرماتور بندی است،این مفتول‌ها بسیار مقاوم هستند. مفتول‌ها در ساخت توری‌های حصاری، توری مرغی، سیم‌خاردار، توری مش، توری پرسی، توری جوشی، توری گابیون و نیز در تولیدات دیگری نظیر قفس حیوانات، خطوط انتقال قدرت، غربال‌گری، گل‌فروشی، سیم‌های آویز، کشاورزی و ….مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تولید سیم جوش همچنین از مفتول ها در تولید انواع توری همچون توری گابیون، توری فرنگی، توری پرسی ، تولید سیم‌های خاردار خطی و حلقوی، بستن و مهار بخش‌های مختلف قالب جهت بتن‌ریزی، تولید فنر از دیگر کاربردهای مفتول فولادی است.

دسته‌بندی کاربردهای کلی مفتول‌ها برحسب سایز آن‌ها

سیم مفتولی سایز ۱.۵ میلی‌متر: در ساختمان‌سازی و انجام مراحل آرماتوربندی به کار می‌رود.

سیم مفتولی سایز ۲.۵ میلی‌متر: در ساختمان‌سازی و انجام مراحل قالب‌بندی به کار می‌رود.

سیم مفتولی سایز ۳ و ۴ میلی‌متر: عموماً در صنایع کشاورزی، نجاری و… به کار می‌رود.

آراد آهن مرجع فروش آهن آلات در ایران

آرادآهن اسپادانا یکی از معتبرترین شرکت‌های عرضه‌کننده محصولات فولادی مختلف می‌باشد که به عنوان مرجع قیمت‌گذاری و فروش کلیه محصولات فولادی با ارزانترین و بهترین قیمت در اصفهان و ایران شناخته می‌شود. مجموعه بازرگانی آرادآهن با مدیریت حرفه ای، دلسوز و اخلاق مدار با سابقه ای طولانی در زمینه خرید و فروش محصولات فولادی، تامین‌کننده بزرگ پروژه های صنعتی بزرگ _ وام دار شغل خانوادگی از پدر به پسر در این کار می‌باشد_ از گذشته بسیار دور با بازار آهن خو گرفته است و به دلیل ارتباط بی‌واسطه و مستقیم این مجموعه با کارخانه‌های معتبر و کارگاه‌های تولیدی فولاد ایران، بهترین و ارزان‌ترین قیمت مقاطع فولادی را به مشتریان عرضه می‌کند و تامین کننده آهن‌آلات پروژه‌های عمرانی و صنعتی بسیاری در کشور با کوتاه‌ترین زمان با بهترین قیمت بوده است.

آراد اهن مجموعه فعال با ثبت شرکت ، دارای مجوز کسب فعالیت از وزارت صنعت و معدن و تجارت و صنف آهن فروشان ایران، دارای مجوز قانونی و رسمی فروش آهن‌آلات به عنوان مرجع معتبر برای دریافت قیمت روز محصولات فولادی با بهترین و مناسب ترین قیمت روز در بازار ایران و اصفهان است. با توجه به این که در سفارشات غیر حضوری، دارا بودن مجوزهای لازم درارتباط با فعالیت مربوط از اهمیت بسزایی برخورداراست، این مجموعه مجوزهای لازم درارتباط با فعالیت خود را دارا است و فعالیت این مجموعه زیر نظر سازمان امور مالیاتی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود و قادر به صدور فاکتور رسمی برای تمامی مشتریان و طرفین حساب و خریداران محترم است.

آرادآهن برند شناخته شده در اصفهان و بازار آهن ایران توانسته اعتماد فعالان این حوزه را کسب نماید و رتبه یک ارزان‌ترین قیمت عرضه اهن آلات را از آن خود نموده و سازمان‌های خصوصی و نیمه خصوصی و سازمان‌های دولتی فراوانی در زمره مشتریان دائم این مجموعه قرار دهد.

قیمت انواع مفتول درآرادآهن

مفتول سیاه با ضخامت ۱٫۵ و ۲٫۵ از محصولاتی است که در آرادآهن عرضه می‌شود این مجموعه به عنوان تامین کننده محصولات آهنی در ایران، قیمت مفتول سیاه را با بهترین قیمت عرضه می‌کند. دفتر فروش مجموعه آرادآهن در اصفهان قرار دارد و بهترین قیمت مفتول سیاه در اصفهان را به مشتریان خود ارائه می‌کند. مجموعه آرادآهن با هدف جلب رضایت مشتریان خود قیمت روز مفتول سیاه و سایر محصولات اهنی را در سایت خود منتشر می‌کند شما می‌توانید برای خرید مفتول سیمی سیاه ۱٫۵ و مفتول سیمی سیاه ۲٫۵ و انواع سیم قالب‌بندی و تسمه به سایت این شرکت مراجعه نماید و یا با تلفن : ۳۴۰۵۵-۰۳۱ تماس بگیرید و علاوه بر دریافت مشاوره رایگان، کلیه محصولات مفتولی را با بهترین قیمت در این مجموعه تهیه نمایید.

محتوای این تبلیغات توسط سفارش‌دهنده تهیه شده است.