پروژه پل همسان کابلی تبریز افتتاح شد
پروژه پل همسان کابلی تبریز افتتاح شد
پروژه پل همسان کابلی تبریز با نام عضو فقید شورای پنجم تبریز، محمد اشرف‌نیا افتتاح شد که با بهره‌برداری از این طرح، ترافیک شرق تبریز روان‌تر خواهد شد.

به گزارش عصرتبریز، همزمان با ۹ اردیبهشت، روز شوراها، پل همسان کابلی که به نام عضو فقید شورای پنجم، مهندس اشرف‌نیا نامگذاری شده، عصر امروز با حضور معاون عمرانی استاندار، نماینده تبریز در مجلس، شهردار تبریز و خانواده شهدا و مرحوم اشرف‌نیا به بهره‌برداری رسید.

این پل ۹۳ متری که به موازات پل کابلی احداث شده، خودروها را از جاده ائل‌گلی را به بلوار استاد شهریار و کمربند میانی هدایت می‌کند و تاثیر قابل توجهی بر کاهش بار ترافیکی پل کابلی (اتحاد ملی) خواهد داشت.

پروژه پل همسان کابلی تبریز

طرح تبادل اتحاد ملی از سال ۸۶ ناقص اجرا و افتتاح شده بود، امروز برای تکمیل آن، ده‌ها برابر احداث پل کابلی هزینه شد که تملک و احداث رمپ شمال شرقی برای تکمیل طرح «تبادل» به بهره‌برداری رسید.

بر اساس این گزارش، برای تکمیل و افتتاح این پروژه پل همسان کابلی «اشرف‌نیا» و رمپ‌های پیوستی، ۷۲ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است که با افتتاح این طرح عمرانی، ترافیک مسیرهای جاده ائل‌گلی، بلوار توانیر، بلوار استاد شهریار، کمربند میانی و دروازه تهران در این نقطه بسیار روان‌تر خواهد شد.

پروژه پل همسان کابلی تبریز