پیشرفت و سعادت جامعه در دست قدرت معلمان است
پیشرفت و سعادت جامعه در دست قدرت معلمان است
استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: پیشرفت و سعادت جامعه رو به رشد و توسعه در دست قدرت معلمان است.

به گزارش عصرتبریز، محمدرضا پورمحمدی صبح یکشنبه در آئین بزرگداشت مقام معلم، با گرامی‌داشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، گفت: در این ایام که به پاس خدمات شهید مطهری به عنوان هفته معلم نام‌گذاری شده است، به مقام همه شهدای عرصه علم و هنر و دانش ادای احترام می‌کنیم و قدردان همه آموزگاران و معلمان عزیز هستیم.

وی با اشاره به تعبیر امام راحل که معلمی را شغل انبیا توصیف کردند، گفت: معلمی از جنس رسالت انبیاست که جامعه را بیدار می‌کند و این منزلت و موقعیت نصیب هر کسی نمی‌شود و باید شکرگزار آن بود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تمامی معلمان نمونه هستند، افزود: معلمانی که در شرایط سخت کرونا، نظام آموزشی را پویا و فعال نگه داشته‌اند و شبانه‌روز برای آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان تلاش می‌کنند شایسته تقدیر هستند.

وی افزود: با وجود اینکه بسترهای کافی برای آموزش غیرحضوری در کشور وجود نداشت اما در یک سال گذشته با تلاش معلمان و مسئولان عرصه تعلیم و تربیت، امکانات خوبی ایجاد شده و تجربه‌های خوبی به دست آمده است.

پورمحمدی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید قدم‌های زیادی برای توسعه فرهنگ، آموزش و ارتقای جایگاه معلمان برداشته شده است، افزود: با وجود این اقدامات، همچنان می‌توان اذعان داشت شأن و منزلت فرهنگیان هنوز در جایگاه اصلی نیست و باید برای ارتقای این جایگاه تلاش کنیم.