کارنامه چهار ساله شهرداری قابل دفاع است
کارنامه چهار ساله شهرداری قابل دفاع است
شهردار تبریز با بیان اینکه کارنامه چهار ساله شهرداری قابل دفاع است، گفت: در دوره فعلی مدیریت شهری، گام‌هایی تاریخی برای شفاف‌سازی برداشته شد.

به گزارش عصرتبریز، ایرج شهین‌باهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کارنامه چهار ساله شهرداری قابل دفاع است، اظهار کرد: بر خلاف مدیریت‌های گذشته در دوره کنونی مبارزه با فساد و شفاف‌سازی، با تاکیدات شورای پنجم به جد در دستور کار قرار گرفت.

او افزود: ادعا می‌کنیم در دوره فعلی مدیریت شهری، گام‌هایی تاریخی در راستای شفاف‌سازی و مبارزه با فساد برداشته شد به طوری که تمامی اطلاعات شهرداری در قالب پنج سامانه طراحی و در اختیار عموم مردم قرار داده می‌شود.

شهین‌باهر تصریح کرد: اینطور نباشد که شهرداری خبر نداشته باشد در کدام منطقه و محل، املاک دارد، ماشین‌آلات در کجا کار می‌کند، پرونده های حقوقی به دست چه کسی مدیریت می‌شود و یا سرنوشت چک‌های دریافتی به کجا رسیده است؟

او گفت: ما به کمک این سامانه ها به تمامی ابهام‌ها در خصوص مالکیت املاک شهرداری، ماشین‌آلات، پرونده‌های حقوقی، چک و اسناد مالی و مناقصات خط بطلان کشیده‌ایم.

شهردار تبریز گفت: اطلاعات این سامانه‌ها به روز، شفاف و ثبت شده در دسترس اعضای محترم شورا، دستگاه‌های نظارتی و مدیران شهرداری نیز خواهد بود.

او در پایان خاطرنشان کرد: علی‌رغم مشکلات موجود و بدهی کلان گذشته مدیریت‌های قبلی و همچنین مشکلات اقتصادی که گریبان‌گیر جامعه ماست، در کنار خدمات روزمره‌ای که همواره به شهروندان ارائه شده است، جزو معدود شهرداری‌هایی بودیم که در نتیجه تلاش مدیران، توانستیم بودجه سال ۹۹ را نزدیک به ۱۰۰ درصد تحقق ببخشیم.