آغاز کاشت گل محمدی و رز هفت رنگ در تفرجگاه عینالی تبریز
آغاز کاشت گل محمدی و رز هفت رنگ در تفرجگاه عینالی تبریز
رئیس اداره نظارت بر توسعه و حفظ فضای سبز سازمان عون بن علی از آغاز کاشت گل محمدی و رز هفت رنگ در تفرجگاه عینالی تبریز خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، جعفر رنجبرپور رئیس اداره نظارت بر توسعه و حفاظت فضای سبز سازمان با ذکر این خبر اظهار کرد: در سال‌های اخیر جایگزین کردن گل‌های دایمی و سازگار با محیط کوهستانی عینالی همچون گل رز هفت رنگ، نسترن، داودی و گیاهان دارویی موجب صرفه‌جویی در هزینه کاشت گل‌های فصلی شده است.

رئیس اداره نظارت بر توسعه و حفاظت فضای سبز سازمان با بیان اینکه ۲۲۰۰ گل رز هفت رنگ و گل محمدی در حال کاشت در سطح تفرجگاه می‌باشد، بیان داشت: بوته رزهای هفت رنگ و نسترن به دلیل دوره گل‌دهی طولانی‌مدت آنها که از اوایل خردادماه آغاز و تا اواخر پاییز ادامه می‌باید جایگزین گل‌های فصلی و با فرار سیدن زمان گلدهی، عینالی سرمست از عطر و بوی آنها می‌شود.

رنجبرپور با تأکید بر مدیریت هزینه‌ها در گلکاری‌ها تصریح کرد: واحد فضای سبز سازمان عون بن علی در تلاش است با افزایش گل‌های دائمی و استفاده از تولیدات گلخانه تفرجگاه در مصرف آب و هزینه خرید گل صرفه‌جویی شود و قدردان مردم فهیم و دوستداران طبیعت در حفظ و نگهداری گل‌ها و فضای سبز عینالی هستیم.