اردوغان: جهان باید چهره تروریستی اسرائیل را بشناسد
اردوغان: جهان باید چهره تروریستی اسرائیل را بشناسد
رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید اسرائیل یک رژیم اشغالگر و تروریست است و وقت آن رسیده که جهان چشم خود را به روی این حقیقت باز کند.

به گزارش عصرتبریز به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه بعد از برقراری آتش بس در نوار غزه، بار دیگر یادآوری کرد که مردم جهان باید ماهیت واقعی و تروریستی رژیم صهیونیستی را بشناسند.

وی ادامه داد: ما چهره حقیقی این رژیم را به جهانیان نشان می‌دهیم. به آنها خواهیم گفت که اسرائیل به عنوان یک رژیم اشغالگر و تروریستی، چگونه از سال ۱۹۴۷ فقط به اندازه یک کف دست زمین برای فلسطینی‌ها باقی گذاشت. تا وقتی که جهان، اسرائیل را به عنوان یک رژیم تروریستی به رسمیت نشناسد؛ تسلیم نخواهیم شد.

اردوغان پیشتر هم از اینکه کشورهای غربی، با نادیده گرفتن رفتارهای تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی، حملات این رژیم به مردم بی‌دفاع غزه را توجیه می‌کنند؛ به شدت انتقاد کرده بود.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه طی ۱۱ روز ۲۴۳ شهید و هزار و ۹۱۰ زخمی بر جای گذاشته است. در میان شهدا ۶۶ کودک و ۳۹ زن به چشم می‌خورند. عملیات بیرون آوردن پیکر شهدا از زیر آوار در مناطق مختلف نوار غزه ادامه دارد.