توسعه پارک پردیس با ۴۳۰ میلیارد ریال اعتبار
توسعه پارک پردیس با ۴۳۰ میلیارد ریال اعتبار
شهردار منطقه ۱ تبریز از کلنگ‌زنی طرح توسعه پارک پردیس به مساحت ۱۷ هزار و ۲۰۰ مترمربع و اعتبار ۴۳۰ میلیارد ریال در حوزه تملک و اجرا خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، اکبر پورخردمند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در راستای عمل به تعهدات خود در قبال توسعه فضای سبز پایدار و افزایش سرانه فضای سبز شهر و احیای باغ‌شهر تاریخی تبریز، طرح توسعه پارک پردیس واقع در خیابان بعثت کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

او افزود: این پارک جزو باغات قدیمی تبریز و چایکنار است که در حال حاضر متروکه و بلااستفاده بوده و در راستای احیای باغات تبریز تملک شده است.

شهردار منطقه ۱ تبریز، تصریح کرد: توسعه فضای سبز محل، زمین بازی کودکان و تجهیزات ورزشی، برنامه شهرداری منطقه ۱ تبریز برای توسعه پارک پردیس است.

او اضافه کرد: هزینه تملک و اجرای هر مترمربع فضای سبز ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار است که با احتساب ۱۷ هزار ۲۰۰ مترمربع، ۴۳۰ میلیارد ریال برای توسعه این پارک هزینه می‌شود.

پورخردمند یادآور شد: شهرداری منطقه ۱ یک تبریز پیشگام توسعه فضای سبز پایدار در تبریز است که تنها در سال ۶ پارک محله‌ای به مساحت ۹۴ هزار مترمربع احداث گردیده است.

او خاطرنشان کرد: ۳۰ هزار مترمربع کاربری فضای سبز نیز در دست اجرا است که در آینده نزدیک شاهد افتتاح آنها خواهیم بود.