شروع عملیات نقشه‌برداری طرح شبدری میدان پرچم
شروع عملیات نقشه‌برداری طرح شبدری میدان پرچم
با هدف ایجاد دسترسی‌های سریع شهرک خاوران به جاده ترانزیت تبریز – تهران، عملیات نقشه‌برداری طرح شبدری میدان پرچم (سه‌راهی اهر) توسط شهرداری منطقه ۹ تبریز آغاز شد.

به گزارش عصرتبریز، بهرام نسیانی شهردار منطقه ۹ با اعلام این خبر گفت: با هدف ایجاد دسترسی شهرک خاوران، شهر باسمنج و شهرک‌های پرواز و یاغچیان از رمپ جنوب شرقی به جاده تهران و همچنین تکمیل نواقصات میدان پرچم (سه‌راهی اهر) از جمله دسترسی بزرگراه اهر- تبریز به بلوار شیخ شهاب‌الدین اهری و آزادراه پیامبر اعظم (ص) و کاهش بار ترافیکی ورودی شهر از سمت سه راهی اهر با ایجاد لوپ و رمپ‌های ضلع جنوب شرقی و شمال غربی عملیات نقشه‌برداری طرح شبدری میدان پرچم (سه‌راهی اهر) توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۹ تبریز آغاز شد.

وی افزود: در مرحله اول آغاز این پروژه، اکیپ‌های نقشه‌برداری نسبت به برداشت وضع موجود و میخ کوبی در لوپ و رمپ جنوب شرقی این میدان اقدام کردند.

شهردار منطقه ۹ تصریح کرد: از جمله ویژگی‌های مهم در امر شهرسازی، دسترسی سریع شهروندان به تسهیلات شهری است که در این راستا جایگاه ورودی و خروجی‌های شهر نقش بسزایی در رسیدن به این مهم و همچنین کاهش و روان‌سازی ترافیک دارد.

نسیانی خاطرنشان کرد: با اتمام عملیات نقشه‌برداری، طرح شبدری میدان پرچم وارد فاز تملک املاک واقع در مسیر جهت شروع عملیات عمرانی و اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خاوران، قطب جدید شهرسازی مدرن و فضای سبز شهری در شهر تبریز است، اظهار داشت: شهرک‌های تازه تأسیس یکی از ظرفیت‌های هر کلانشهری محسوب می‌شوند که علاوه بر اسکان سرریز جمعیتی شهرها، پتانسیل‌ها و موقعیت‌های جدیدی را برای زندگی شهروندان در خود خلق می‌کنند و این امر به نوبه خود می‌طلبد تا امکانات و فضاهای شهری جهت راحتی و آسایش ساکنین در شهرک فراهم شود.

نسیانی با اشاره به بهره‌برداری از کریدور شمال – جنوب خاوران تصریح کرد: در راستای تکمیل شبکه‌های ارتباطی شهرک خاوران، اتمام عملیات اجرایی پروژه کریدور شمال – جنوب این شهرک (اتصال اتوبان پیامبر اعظم (ص) به بلوار شهدای غواص) توسط شهرداری منطقه ۹ با جدیت تمام دنبال می‌شود که امیدواریم طی روزهای آتی شاهد بهره‌برداری از این پروژه بزرگ شهری باشیم.