نوسازی تجهیزات آتش‌نشانی در اولویت است
نوسازی تجهیزات آتش‌نشانی در اولویت است
شهردار تبریز گفت: نوسازی تجهیزات آتش‌نشانی جزو اولویت‌های امسال ما است و در کنار آن ارتقاء امنیت شغلی آتش‌نشانان را نیز امری مهم می‌دانیم.

به گزارش عصرتبریز، ایرج شهین‌باهر با حضور در ایستگاه آتش‌نشانی شماره ۵ شهرداری تبریز، ضمن صدور دستور آغاز نخستین المپیاد عملیاتی، علمی و ورزشی آتش‌نشانی، گرامیداشت شهدای ایمنی و مدافع سلامت، اظهار کرد: آتش‌نشانان از جمله اقشاری هستند که همیشه باید پای کار باشند و اصلی‌ترین لازمه آن، آمادگی جسمانی بالا است.

او ادامه داد: المپیادهای ورزشی بهانه‌ای است تا آتش‌نشانان میزان آمادگی بدنی و ذهنی خود را محک بزنند، چرا که آمادگی بدنی و ذهنی در آتش‌نشانی بسیار مهم است و آتش‌نشانان باید همیشه در آماده‌باش باشند تا بتوانند در عملیات‌ها موفق عمل کنند.

شهردار تبریز ضمن قدردانی از تلاش‌های مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تبریز، عنوان کرد: ما هم تلاش می‌کنیم که تجهیزات آتش‌نشانی خود را که لازمه انجام احسن وظایف و ماموریت‌هاست، کامل و به روز کنیم تا هم شاهد کمترین میزان آسیب در حوادث باشیم و هم درصد موفقیت در عملیات‌ها افزایش یابد.

او افزود: تامین و به‌روز کردن تجهیزات آتش‌نشانی جزو اولویت‌های امسال ما است و در کنار آن ارتقاء امنیت شغلی آتش‌نشانان را نیز امری مهم می‌دانیم. چرا که یک آتش‌نشان برای تامین ایمنی مردم، باید از نظر روحی و روانی در آرامش و امنیت شغلی باشد.

شهین‌باهر با قدردانی از تلاش‌های آتش‌نشانان، گفت: آتش‌نشانان در ماموریت‌ها، از جان مایه می‌گذارند و از شاخصه‌های بارز انسانی همچون از جان‌گذشتی و روحیه ایثار و فداکاری برخوردار هستند.

نخستین المپیاد عملیاتی، علمی و ورزشی آتش‌نشانی گرامیداشت شهدای ایمنی و مدافع سلامت به مدت چهار روز ادامه دارد.