دولت در نظام اسلامی خدمتگزار مردم است نه منت‌گذار
دولت در نظام اسلامی خدمتگزار مردم است نه منت‌گذار
رئیس‌جمهور منتخب ایران گفت: دولت در نظام اسلامی خدمتگزار مردم است نه منت‌گذار و تمام کارگزاران باید خود را خادم ملت بدانند.

به گزارش عصرتبریز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، منتخب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عصر امروز (سه‌شنبه) در اجتماع بزرگ زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی اظهار داشت: موضوع بسیار مهم در باب شناخت وجود مقدس امام یک شناخت شناسنامه‌ای و دوم شناخت نسبت به مقام ولایت علی بن موسی‌الرضا (ع) هست.

وی افزود: کرامت اکتسابی نیازمند کار، تلاش، فکر و اندیشه دارد و مقام کرامت اکتسابی مال انسان‌هایی هست که دل‌وجان و اخلاق را به حجت خدا و آیات قرآن و انسان‌های برخوردار از کرامت دوخته باشند.

رئیسی با بیان اینکه شهدای ما اول به کرامت رسیدند بعد به شهادت، گفت: چنین انسانی انسان باکرامتی است و پیامبر و امامان آمده‌اند انسانی مثل ابوذر و سلمان و مقداد بسازند که جز خدا نبیند.

رئیس‌جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران ضمن تأکید بر اینکه همه جهانیان مدعی خدمت هستند ولی یک خدمت مادی‌گرایانِ هست که نگاه منفعت‌گرا از خدمت دارد، گفت: خدمت دوم خدمت نوع انسان‌دوستی هست که با نگاه اومانیستی انجام می‌شود و می‌گوید دلم سوخت و به فلانی کمک کردم و به او کار دادم؛ این نوع‌دوستی بد نیست ولی ما در محضر امام رئوف سخن از خدمت سوم داریم و آن خدمتی برای خداست و به دیگران توجه کردن در پرتو خدادوستی هست.

وی با بیان اینکه در نظام اسلامی دولت خدمتگزار مردم است نه منت‌گذار به مردم، گفت: در دولت اسلامی باید کارگزاران خود را خدمتگزار مردم بدانند و امروز در مدیریت حرف از «مشتری‌مداری» می‌زنند.

آیت‌الله رئیسی ضمن تأکید بر اینکه در دولت همه کسانی که در جای‌جای دولت مشغول کارند، قبول داشتن بنده شرط کار در دولت نیست ولی حفظ کرامت مردم شرط کار در این دولت است، ‌ تصریح کرد: همه بدانند باید کرامت مردم را حفظ کرد و هیچ‌کس حق ندارد به کرامت مردم کوچک‌ترین خدشه‌ای وارد کند.

آیت‌الله رئیسی ضمن تأکید بر اینکه ما در اقتصاد باید محور کارمان عدالت در این تحول باشد و مردم رأی به تحول دادند تا کشور تحول به نفع سفره و کسب‌وکار مردم و ارزهای انقلاب اسلامی ایجاد شود، گفت: خواست مردم آن است که ما به‌عنوان دولت اجازه ندهیم کوچک‌ترین حقی از مردم ضایع شود و بنده به‌عنوان نماینده ملت اجازه نخواهم داد هیچ‌کدام از حقوق ملت ضایع شود.

وی افزود: در حفظ کرامت و اقتصادمحور عدالت اقتصادی است؛ یعنی تقسیم ظرفیت‌های کشور و امکانات بر اساس عدالت و در مسائل داخلی توجه به عدالت و در حوزه آموزش عدالت آموزشی. در حوزه اجتماعی توجه به عدالت اجتماعی و در حوزه سیاست داخلی و خارجی توجه به کرامت مردم.

رئیسی با تأکید بر اینکه در هیچ نشست و گفت‌وگویی نباید کرامت و عزت ملت ایران مخدوش شود، تصریح کرد: در سیاست داخلی و خارجی و نوع تعامل با کشورها محورمان حفظ کرامت و عزت ملت ایران خواهد بود. ما روابط ناسالم عدالتی و فساد و ظلم و هرگونه روابط غیرعادلانه را خلاف کرامت انسان می‌دانیم و فرهنگ رضوی باید فرهنگ گفتمانی کشور باشد.

رئیس‌جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران ضمن تأکید بر اینکه مردم اگر در صحنه باشند حتماً با مدد الهی در این کشور عدالت اجرایی خواهد شد، گفت: امروز اگر می‌بینیم مردم نسبت به بلای کرونا در آسیب قرار گرفته‌اند در دولت برنامه‌مان این خواهد بود که در اسرع وقت واکسیناسیون عمومی انجام شود و این یکی از برنامه‌های فوری ما خواهد بود که از روز اول دنبال می‌کنیم تا از جسم و جان مردم صیانت شود.

وی ادامه داد: موضوع کرونا مردم را نگران کرده است و هم در برخورد با این ویروس منحوس برخورد جدی و همه‌جانبه و آنچه در واکسن‌های تولید داخلی ضرورت داشت سریع و فوری و انقلاب مردم احساس آرامش کنند و اقتصاد و تولید رونق بگیرد و این از اولویت‌های دولت ما خواهد بود.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه در ادوار گذشته اگر کسی در دولت مسئول می‌شد کسانی که به نحوی به او رأی نداده‌اند یا به او محبتی ندارند در ادارات و سازمان‌ها برایشان مسئله ایجاد می‌کردند، گفت: محور ما در انتخاب همکاران شایستگی است و حقیقتاً می‌خواهیم محور توجه به شایستگی‌ها در همه شئون در ادارات و سازمان‌ها باشد.

وی ضمن تشکر از مردم به دلیل شرکت در انتخابات در شرایط کرونایی، اظهار داشت: از کسانی که در ساعات اولیه به دلیل مشکلات اخلال در سیستم مشکل پیش آمد و در صف‌های طولانی معطل شدند، هم مسئولان و هم ما باید عذرخواهی کنیم و از عزیزانی که در خارج کشور در برابر حرکت ناشایست عده‌ای ازخدابی‌خبر مورد آزار قرار گرفتند ولی رأی خود را در صندوق انداختند تشکر می‌کنم و باید از دولت‌های مدعی حقوق انسان پرسید که چرا برای کسانی که برای رأی دادن آمدند امنیت ایجاد نمی‌کنید و او مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد و این حتماً باید جبران شود.

رئیس‌جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه به‌عنوان خدمتگزار مردم خود را خدمتگزار همه مردم اعم از کسانی که به من رأی دادند و کسانی که به عزیزان دیگر رأی دادند و هم کسانی که موفق به رأی دادن نشدند می‌دانم، گفت: حضور مردم که افرادی در تحلیل‌هایشان می‌خواهند آن را کم حساب کنند حضور بسیار باشکوه و پرمعنایی بود و باید شکر گذار خداوند باشیم.