پیشنهاد تشکیل معاونت ارتباطات و روابط عمومی در دولت آینده
پیشنهاد تشکیل معاونت ارتباطات و روابط عمومی در دولت آینده
عضو هیأت مدیره خانه روابط عمومی گفت: از رئیس‌جمهور منتخب درخواست می‌شود «معاونت ارتباطات و روابط عمومی» را در دولت جدید ایجاد کنند.

به گزارش عصرتبریز، نویسنده کتاب برنامه‌ریزی راهبردی ارتباطی در روابط عمومی در سمینار مدیران روابط عمومی دانشگاه‌های سراسر کشور گفت: حال که رئیس‌جمهور منتخب در حال تشکیل کابینه و بهبود ساختار دولت هستند، از ایشان درخواست می‌شود شورای عالی اطلاع‌رسانی دولت را به علت ناکارآمدی در ساماندهی و سازماندهی به نظام ارتباطات کشور ملغی و “معاونت ارتباطات و روابط عمومی” دولت را در ریاست‌جمهوری ایجاد کنند.

دکتر حمید شکری خانقاه در سمینار تخصصی آنلاین مدیران روابط عمومی دانشگاه‌های سراسر کشور اظهار داشت: روابط عمومی به متخصص ارتباطی و حرفه‌ای نیاز دارد و متخصص به حمایت و پشتیبانی مدیران ارشد نیازمند است.

دارنده مدرک بین‌المللی “مدیریت روابط عمومی” از دانشگاه روش‌شناسی فرانسه، تصریح کرد: گام اول آن است که روابط عمومی‌ها خود را به سطح حرفه‌ای و تخصصی ارتقاء دهند و از کلیشه گرایی و تمرکز بر اطلاع‌رسانی صرف و ارائه آمارهای بی‌خاصیت از دستاوردهای اغلب غیر واقعی و اغلب ساختگی پرهیز کنند و نظام شایستگی و مسئولیت‌های اجتماعی و اخلاق حرفه‌ای را در بدنه سازمانی خود ایجاد کنند.

شکری خانقاه، استاد دانشگاه با ۲۵ سال تجربه مدیریت در روابط عمومی دولتی معتقد است برای تعامل بیشتر دولت و مردم باید نظام ارتباطات یکپارچه کشور در تمام بدنه دولت و سایر قوا ایجاد شود و در ادامه پیشنهاد به رئیس‌جمهور منتخب در خصوص تشکیل “معاونت ارتباطات و روابط عمومی” در دولت بیان داشت: دولت‌ها در چند سال گذشته، همیشه منش اطلاع‌رسانی یکطرفه را در پیش گرفته‌اند و هرگز در اندیشه تعامل و ارتباط دو جانبه با مردم نبوده‌اند و به این دلیل شکاف بین مردم و دولت ایجاد شده است.

دکتر شکری خانقاه در آستانه تشکیل دولت سیزدهم گفت: جامعه روابط عمومی از منتخب مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به عنوان مقام عالی دولت انتظار دارد، برای حل این مشکل جدی و جبران خلاء رابطه ملت و دولت، معاونت ارتباطات و روابط عمومی را در ساختار جدید ریاست‌جمهوری تشکیل دهید.

عضو هیآت مدیره خانه روابط عمومی ایران بر این نکته تاکید کرد که تشکیل معاونت ارتباطات و روابط عمومی در ساختار ریاست‌جمهوری اسلامی می‌تواند نقش متولی کارآمد و موثر برای نظام ارتباطات یکپارچه کشور ایفا کند و به جای اطلاع‌رسانی یکطرفه سال‌های گذشته از طرف دولت به مردم، مدیریت هوشمندانه ارتباطات و روابط عمومی مردم_دولت و دولت_مردم را برعهده بگیرد.

وی در پایان اظهار داشت: انتظار می‌رود با توجه به خدشه‌ای که در طی این سال‌ها به رابطه دولت و مردم وارد شده است، با این پیشنهاد موافقت شود. بدیهی است در صورت موافقت جناب اقای رئیس‌جمهور، جامعه روابط عمومی و متخصصان ارتباطات برای تحول و نظام‌مندی روابط عمومی در کشور و ایجاد نظام ارتباطات یکپارچه کشور، برای عملیانی شدن این پیشنهاد آماده هرگونه همکاری خواهند بود.