واحدهای تولیدی آذربایجان‌شرقی تامین مالی می‌شوند
واحدهای تولیدی آذربایجان‌شرقی تامین مالی می‌شوند
رئیس سازمان صمت آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اهمیت اجرای فرآیند تامین مالی و رفع مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی استان گفت: واحدهای تولیدی دارای اولویت از سوی دولت تامین مالی می‌شوند.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی سازمان صمت آذربایجان‌شرقی، حبیب امین‌زاده در نشست مشترک با مدیران بانک‌های عامل آذربایجان شرقی، با بیان اینکه در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها با تمام توان تلاش می‌کنیم برنامه‌های محوری وزارت صمت در استان را محقق کنیم، افزود: بانک‌ها براساس دستورالعمل‌های ابلاغی در راستای اعطای تسهیلات به عنوان یکی از شاخص‌های مهم وزارت صمت، حرکت کنند.

وی با اشاره به ضرورت احصای مشکلات بانک‌ها و اخذ استعلام لازم از طریق وزارت صمت، خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی می‌توانند اطلاعات خود را به صورت الکترونیکی در سامانه بهین یاب ثبت کنند تا با حذف نیاز سنجی و مراجعات فیزیکی شاهد تسریع و تسهیل در فرایند تأمین مالی واحدهای تولیدی صنعتی و صنوف تولیدی باشیم.

رئیس سازمان صمت آذربایجان‌شرقی بر وحدت رویه در اقدامات و تصمیمات اجرایی در استان تاکید کرد و گفت: برنامه ریزی در جهت تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، سرمایه ثابت طرح‌های در دست اجرا و تسهیلات صنوف تولیدی، در پیشبرد اهداف توسعه‌ای استان به ویژه در زمینه اشتغال و بهره‌وری نقش بسیار پررنگی دارد.

وی از پیگیری اجرای ابلاغیه مرتبط با تسهیلات جهش تولید، تام و رونق تولید ۱۴۰۰ به واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال جاری براساس سامانه هماهنگ، اطلاعات هر سه نوع تسهیلات یاد شده با جدیت دنبال می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه بهین یاب ثبت نام کنند.