قدردانی آل‌هاشم از اقدامات سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز
قدردانی آل‌هاشم از اقدامات سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، از اقدامات ارزشی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز در راستای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی قدردانی کرد.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در مراسم رونمایی از پوستر نمایش تکه‌های سنگین سرب، با اشاره به فعالیت‌های اخیر و جاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز اظهار داشت: بخش فرهنگی شهرداری تبریز در ماه‌های گذشته شاهد فعالیت‌های ارزشی و ماندگاری بوده که لازم است از عوامل این سازمان قدردانی کنم.

وی با قدردانی از حسن توجه هنرمندان به شخصیت مغفول شهید چمران خاطرنشان کرد: توجه به شخصیت شهید مصطفی چمران یکی از نقاط عطف مهم در فعالیت‌های هنری است که می‌تواند به آشنا ساختن هر چه بیشتر با شخصیت این شهید کمک کند.

امام جمعه تبریز با اشاره به نقش شهید چمران در مقطع حساس و پرالتهاب جنگ تحمیلی و حصر سوسنگرد اظهار داشت: بی‌شک اگر همت شهید چمران و ستاد جنگ‌های نامنظم او و مقام معظم رهبری که در آن مقطع نماینده حضرت امام در ستاد عالی جنگ بودند، نبود شاید سرنوشت جنگ به‌گونه‌ای غیرقابل‌پیش‌بینی جلو می‌رفت و اراضی بسیاری از ایران مورد تهدید قرار می‌گرفت.

وی با یادآور شدن مبارزات شهید چمران در آن مقطع و فعالیت مثال‌زدنی در بسیج نیروها برای آزادسازی سوسنگرد خاطرنشان کرد: آن مقطع یکی از حساس‌ترین مقاطع بود و شهید چمران یکی از معدود افرادی بود که نقش اثرگذار خود را در این موقعیت ایفا کرد.

آل‌هاشم با تشکر از ایفاگران این نمایش از آن‌ها خواست در کنار توجه به چنین شخصیت‌های ماندگاری، توجه خود را به شخصیت‌های ماندگار و ارزشمندی در تبریز نیز معطوف دارند.

وی با اشاره به نقش حاج بهزاد پروین قدس، در حفظ و حراست از میراث هشت سال دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: این مجاهد بی‌ادعای فرهنگ مقاومت، محل توجه و تصویر شدن در قالب یک نمایش را دارد و امیدوارم که هنرمندان به آن توجه نمایند.

گفتنی است این مراسم با سخنرانی نماینده ولی‌فقیه در استان، رئیس سازمان فرهنگی اجماعی شهرداری تبریز، مدیران فرهنگی و یادگاران دفاع مقدس با رونمایی از پوستر این نمایش همراه بود.