گل دوم ما آفساید بود؛ منصوریان بی دلیل اخراج شد
گل دوم ما آفساید بود؛ منصوریان بی دلیل اخراج شد
سرمربی تراکتور می گوید که عنایتی در هوادار کار بزرگی را انجام داده و صعود به لیگ برتر، از قهرمانی در آسیا هم دشوارتر است.

به گزارش عصرتبریز، تراکتور در اراک نتیجه بسیار خوبی را کسب کرد و با حساب ۳ بر یک از سد آلومینیوم گذشت. فیروز کریمی مربی تبریزی ها در نشست خبری پس از بازی گفت: همانطور که پیش بینی می شد و من نیز در کنفرانس خبری قبل از بازی گفتم، دیدار سنگینی بود. تقریبا کسی که امتیاز این بازی را می گرفت، امیدواری زیادی برای مقام چهارمی داشت تا در صورت قهرمانی استقلال در جام حذفی، سهمیه آسیایی را کسب کند.

او ادامه داد: هر دو تیم بازی را خوب شروع کردند. چیزهایی که ما برای تیم آلومینیوم در نظر گرفته بودیم، به بهترین شکل در زمین اجرا شد. این چیزی بود که در هفته گذشته کار کرده بودیم و شناخت کافی داشتیم. چون این تیم نیازی به آنالیز نداشت و بچه های خود ما همگی از آنجا آمده بودند و روی آنها اشراف داشتیم. قبل از بازی گفته بودم که آلومینیوم تیم خیلی خوبی است و اگر تا اینجای جدول آمده به حق بوده است. برای اولین بار است که تیمی از لیگ یک به لیگ برتر صعود می کند و با این صلابت در بازی ها شرکت می کند.

سرمربی تراکتور عنوان کرد: اعتقاد من بر این بود که داور خوب سوت زد. شما نگاه کنید و یک مورد از داوری را به من نشان دهید که استاندارد نبوده باشد یا دیر سوت زده باشد. اما کمک ها در حد او نبودند. آنها به ضرر دو تیم پرچم زدند. در یک صحنه به داور گفتم اگر بازیکن ما از پشت نرفته باشد، مربیگری را کنار می‌گذارم و اگر شما اشتباه کردید، کارتان را اصلاح کنید. به نظر من گل دوم ما هم آفساید بود، اما حرف ما ملاک نیست و مطمئن نیستم. اگر این بازی تنش داشت، نباید زیاد از داور وسط گلایه داشت. من اصلا داور وسط را نمی شناسم ولی این بازی سنگین را خیلی خوب و عالی سوت زد. بازی تنش داشت. یکی از دستیاران من در صحنه ای بی احترامی کرد که با او به شدت برخورد می کنم. بجز آن صحنه من چیزی نشنیدم.

او گفت: از دقیقه ۶۰ به بعد، بازی خوبی از آب درنیامد. حمایت صنفی نمی کنم اما علیرضا منصوریان بی دلیل اخراج شد. اگر چیزی گفته اند که خودشان می دانند. ولی به روح مادرم قسم می خورم من چیزی نشنیدم و همین مسئله تنش را بالا برد. چون از دقیقه ۶۰ ما بحث فنی ندیدیم. حرف، حدیث، داد، بیداد و از این دست مسائل را شاهد بودیم ولی تا دقیقه ۶۰ دو تیم یک بازی پایاپی، خوب و جاندار بازی کردند. اگر ما به گل رسیدیم، یک بحث آن روی توپ سوم بود که تمرین کرده بودیم و دیگری اشتباه فاحش و بچه گانه گلر بود. یک چیز طبیعی بود که ازضد حملات استفاده کنیم که این کار را کردیم. اما من هیچی درباره بازی از دقیقه ۶۰ به بعد نمی گویم.

وی درخصوص شرایط تراکتور و امید به بازی در لیگ قهرمانان آسیا مقابل النصر گفت: ما منتظر بودیم که این ۱۰ روز تعطیلی فرا برسد که ما در آن مدت ۱۱ جلسه تمرین کردیم. سعی کردیم شرایط خوبی را برای تیم به وجود بیاوریم. کسانی که اهل فن هستند، به کرات تغییر تاکتیک را در طول بازی مشاهده کرده اند. ما تغییر تاکتیک زیادی داشتیم و این نشان می دهد روی این مسئله کار شده است. قطعا امید ما به بازی های آسیایی است. ان شالله که در آنجا شرایط مهیا شود. ما کار کردیم و غیر از این نیز انتظاری نداشتیم. حیف شد که میلاد فخرالدینی اخراج شد. می توانست مقابل پرسپولیس به ما کمک کند ولی او را در اختیار نداریم. باید بتوانیم در تیم بازسازی کنیم تا جای میلاد را پر کنیم با علم بر اینکه دو جلسه تمرین بیشتر در اختیار نداریم.

کریمی درباره حضور مربیان جوان در لیگ و صعود هوادار با رضا عنایتی به لیگ برتر گفت: با توجه به اینکه اولین سابقه مربیگری رضا عنایتی بود، او خیلی خوب کار کرده است. او بازیکن باهوشی بود. همینکه آقای گل تمام ادوار لیگ برتر است، نشان از هوش بالای اوست. من در دوران فوتبالم ۶ تیم را به لیگ برتر آورده ام. از قهرمانی در لیگ که ما ۳، ۴ بار تکرارش کرده ایم، سخت تر است. حتی از قهرمانی آسیا هم سخت تر است. به نظر من عنایتی خیلی خوب کار کرد. امیدوارم که در ادامه هم موفق باشد. مربیان جوان باید اصول را رعایت کنند. اینقدر داد و بیداد و فریاد نزنند. دوره ما اینگونه نبود. توصیه من به مربیان جوان این است که بگذارید داور کارش را بکند که عاقبت این کار اخراج شدن است. مربیان جوان در کار داور خیلی دخالت می کنند که این یک نقطه ضعف است.

سرمربی تبریزی ها در پایان گفت: من مولود استان مرکزی هستم و امیدوارم در ادامه روند نیز آلومینیوم موفق باشد. قرار گرفتن در نیمه بالای جدول برای تیم‌هایی که سال اول در لیگ برتر هستند، کم پیش می‌آید، چه برسد به اینکه تا روزهای آخر جزو مدعیان باشند. اگر تا پایان لیگ در نیمه بالای جدول باشند، شاهکار کرده‌اند.