توزیع عادلانه خدمات در دوره پنجم مدیریت شهری عینیت یافت
توزیع عادلانه خدمات در دوره پنجم مدیریت شهری عینیت یافت
شهردار تبریز گفت: مشکلات بافت‌های فرسوده مضاعف بوده و حق دارند که از خدمات شهری بهره‌مند شوند.

به گزارش عصرتبریز، ایرج شهین‌باهر عصر امروز در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی خدماتی شهرداری منطقه ۴ اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح چهل و نهمین پارک در دوره پنجم مدیریت شهری هستیم و در راستای سیاست‌های شورا، تلاش می‌کنیم این تعداد را تا پایان دوره به ۶۰ برسانیم.

او ادامه داد: چیزی که در دور پنجم مدیریت شهری تبریز اتفاق افتاد، تحقق عینی توزیع عادلانه خدمات بود، به طوری که عمده پارک‌ها را در مناطق کم‌برخوردار احداث کردیم.

شهردار تبریز عنوان کرد: بر خلاف تصور برخی‌ها که فکر می‌کنند مشکلات فقط در حاشیه شهر است، اما در واقع در بافت‌های فرسوده مشکلات مضاعف است و شهروندان این مناطق حق دارند که از خدمات شهری بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: در دوره فعلی مدیریت شهری برنامه‌ریزی برای مناطق دارای بافت‌های فرسوده احداث پارک و اجرای طرح‌های مسیرگشایی بود که اعتبارات لازم در این زمینه اختصاص یافت و هزینه شد.

او افزود: به عنوان مثال منطقه ۴ از جمله مناطقی است که از زیرساخت‌های لازم و کافی برای هدایت آب‌های سطحی برخوردار نبود و در این راستا به احداث و توسعه کانال در این منطقه توجه ویژه شد، به طوریکه در بارش‌های اخیر، کانال‌ها کارکرد موفقی داشت و خوشبختانه مشکل خاصی در این زمینه مشاهده نشد.

شهین‌باهر گفت: ما در این دوره به دنبال اجرای پروژه‌های ویترینی نبوده‌ایم و پول مردم را برای رفع نیازهای اصلی مردم هزینه کردیم. سه سال اول خدمت صرف پرداخت بدهی ها و ساماندهی حوزه‌های مختلف شهرداری بودیم‌ و اکنون هم شهر و هم شهرداری در آرامش است و به‌رغم افزایش ۳۰۰ درصدی مصالح، پروژه‌های خوبی و با سرعت اجرا می‌شود.

شهردار تبریز یادآور شد: در دوره فعلی مدیریت شهری پروژه‌ها بر اساس اهمیت و نسبت به نیازهای مناطق اولویت‌بندی و اجرا شده است و امیدواریم در شورای ششم نیز شاهد آبادانی و توسعه و رضایتمندی بیش از پیش شهروندان باشیم.

وی ثبات مدیریتی را یکی از رازهای موفقیت دوره پنجم شورا و شهرداری خواند و از تلاش‌های شهردار منطقه ۴ قدردانی کرد.