احداث ۲۷ کیلومتر کانال هدایت آب‌های سطحی در چهار سال گذشته
احداث ۲۷ کیلومتر کانال هدایت آب‌های سطحی در چهار سال گذشته
شهردار تبریز گفت: احداث، توسعه و ساماندهی کانال‌های هدایت آب‌های سطحی و آبرو از جمله اقدامات مهم در خصوص زیرساخت‌های شهری است که در دوره فعلی توجه ویژه‌ای به آن شده است.

به گزارش عصرتبریز، ایرج شهین‌باهر با اشاره به احداث ۱۸ کانال طی چهار سال اخیر، اظهار کرد: بارش‌های شدید باران جزو حوادث غیرمترقبه است و دوره‌های بازگشت دارد و معمولا هر ۲۵ یا ۳۰ سال حجم بارش‌ها به قدری است که منجر به وقوع سیل می‌شود.

او ادامه داد: زیرساخت‌های شهری در شهرهای مختلف متفاوت است و حتی در بعضی شهرها که زیرساخت‌ها کامل است تا حدی مشخص بوده و کشش و ظرفیت تاب آوری دارد.

شهردار تبریز عنوان کرد: طی چهار سال اخیر در نقاط مختلف شهر تبریز مطالعات جامع هدایت و جمع‌آوری آب‌های سطحی انجام و تقریبا ۴۰ درصد این مطالعات اجرایی و عملیاتی شده است. در کنار این، هر سال لایروبی کانال‌ها در اولویت بوده و بر این اساس ۱۸ کانال را طی چهار سال احداث، توسعه و ساماندهی کرده‌ایم.

او افزود: احداث، توسعه و ساماندهی آبروها و کانال‌های هدایت آب‌های سطحی در دوره فعلی حدود ۲۷ کیلومتر بوده که از این میزان ۱۳ کیلومتر کانال و ۱۹ کیلومتر به احداث آبرو نشان می‌دهد مدیریت شهری طی چهار سال اخیر توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته است.

شهردار تبریز در پایان یادآور شد با احداث، توسعه و ساماندهی ۱۳ کیلومتر کانال، طول کانال‌ها از ۸۷ به ۱۰۰ کیلومتر افزایش یافت.