قدم اول موفقیت در هر فضایی «خودآگاهی» است
قدم اول موفقیت در هر فضایی «خودآگاهی» است
نوید نور گفت: متأسفانه اغلب مردم با تصوری غلط به دنبال میان‌برهایی جهت موفقیت یک شبه هستند، در حالی‌که فرآیند تحقق موفقیت نیازمند صبر و تلاش شبانه‌روزی است.

به گزارش عصرتبریز، نوید نور، استاد دوره‌های موفقیت، کارآفرین برتر و سخنران کارگاه‌های انگیزشی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به این‌که مهم‌ترین انگیزه‌ام برای خدمت به وطنم و ارایه راهکارهای موفقیت در دوره‌های متعدد، مادرم بوده است، اظهار داشت: این انگیزه درونی موجب شده تا درآمدهای حاصل از سمینارهای مختلف را صرف تحقیقات در استان های محروم کشور و مدرسه‌سازی با نام مادرم بکنم.

وی با اشاره به این‌که تمامی انسان‌ها در ذات خود به دنبال موفقیت و دیده شدن هستند، خاطرنشان کرد: آدم موفق همواره خود را آماده موفقیت کرده و هر زمانی که فرصتی بروز و ظهور کند، از آن بهره می‌برد، همین مسأله تفاوت میان آدم‌های خوش‌شانس و بدشانس است. به عبارتی آدم‌های خوش‌شانس همان‌هایی هستند که از فرصت‌ها به خوبی بهره‌مند می‌شوند.

نور با ذکر مثالی در این زمینه گفت: با گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان، ۹۹ درصد مردم اعتقاد داشتند که کسب و کارشان با مشکل مواجه شد و اغلب خود را ورشکسته تصور کردند، در حالیکه عده‌ای با تطبیق شرایط کاری خود را وضعیت کرونا، یک و نیم سال گذشته را تبدیل به فرصتی برای درآمدزایی و گسترش بیزینس خود کردند.

این استاد دوره‌های موفقیت افزود: بنده در یک خانواده ساده کارمندی و با درآمد بسیار معمولی پرورش یافته‌ام، در خانواده من هم ترس‌هایی برای خروج از وضعیت امن زندگی برای پدرم وجود داشت، اما من نخواستم با همان وضعیت زندگی را ادامه دهم، بنابراین دل به دریا زدم و سخت تلاش کردم، تا جایی که شب‌هایی را به دلیل بی‌خانمان بودن، در اتومبیل شخصی خود می‌خوابیدم.

این کارآفرین برتر کشور گفت: متأسفانه اغلب مردم با تصوری غلط به دنبال میان‌برهایی جهت موفقیت یک‌شبه هستند، در حالی‌که فرآیند تحقق موفقیت نیازمند صبر و تلاش شبانه‌روزی است. اعتقاد دارم همه انسان‌ها یک درد مشترک دارند به نام «دیده شدن» که بنا به افراد مختلف این امر اندازه‌های متقاوتی دارد، من هم مستثنی از این مسأله نبودم، اما برای دیده شدن و موفقیت خود سخت کار کردم و از فرصت‌هایی که داشتم نهایت بهره را بردم.

نوید نور با اشاره به این‌که زندگی برای هیچ کس بدون پستی و بلندی وجود ندارد، گفت: این‌که خیال کنیم همه سلبریتی‌های بزرگ دنیا؛ زندگی لوکس، راحت و با آرامشی دارند، غلط است، بنده با بسیاری از این افراد در ارتباط هستم؛ شاید خیلی از این‌ها دورنمای موفقی از خود نشان دهند ، اما از درون زندگی با آرامشی ندارند. بنابراین موفقیت افراد در میزان رسیدن به آرامش در زندگی نیز بستگی دارد.

این استاد دوره‌های موفقیت با تأکید بر این‌که قدم اول موفقیت در هر فضایی؛ «خودآگاهی» است، تصریح کرد: خود نظمی به عنوان مهمترین عامل اجرائی در فرآیند موفقیت نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ ضمن این‌که باید دانست افراد موفق؛ اعتماد به نفس دارند و نسبت به ظرفیت های خود آگاهی دارند.

نوید نور در ادامه به تعریف و تشریح شایستگی و تاثیر آن در فرآیند موفقیت پرداخت و خاطرنشان کرد: هر چه شما شایسته‌تر باشید، هر چه در فضای پر رقابت امروزی حرف بیشتری برای گفتن داشته باشید، در حیطه خودتان متخصص تر باشید و شایستگی خودتان، محصولتان و سرویسی که ارائه می‌دهید را اثبات کنید، شانس موفقیت شما بسیار بالاتر خواهد بود.