کرونای دلتا در آذربایجان‌شرقی مشاهده نشده است
کرونای دلتا در آذربایجان‌شرقی مشاهده نشده است
رئیس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه کرونای دلتا در استان مشاهده نشده است، گفت: وضعیت چهار شهر استان قرمز شده است.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت آذربایجان‌شرقی، سیمین خیاط‌زاده اظهار کرد: با قرمز شدن وضعیت چهار شهر میانه، سراب، عجب‌شیر و آذرشهر، استان وارد موج پنجم کرونا شد. تبریز نیز در مرز قرمز شدن قرار دارد و اکنون وضعیت نارنجی کرونایی در این شهر حاکم است.

وی افزود: جلفا، مرند، بستان‌آباد، بناب، ملکان، اهر، هوراند، شبستر، هریس و مراغه در وضعیت نارنجی کرونایی و شهرهای اسکو، خداآفرین، کلیبر، هشترود، چاروایماق، ورزقان و هوراند در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه هنوز دیر نشده و مردم می‌توانند در کاهش شیوع کرونا کمک کنند، تاکید کرد: استفاده از ماسک رمز غلبه بر کرونا است که فاصله اجتماعی نیز نقش بعدی را بازی می‌کند.

خیاط‌زاده ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته متوسط سه تا چهار نفر فوتی در آذربایجان‌شرقی بر اثر ابتلاء به کرونا داریم و ۲۰ تا ۲۲ درصد نمونه‌های مربوط به کرونا مثبت است.

وی گفت: همچنین کل واکسن تزریق شده نوبت اول تا امروز ۳۵۶ هزار نفر است که حدود ۱۰ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.

خیاط‌زاده گفت: خوشبختانه کرونای دلتا در آذربایجان‌شرقی دیده نشده اما به نظر می‌رسد زمانی که سویه‌ای از کرونا در کشور مشاهده می‌شود به هر جا سرایت می‌کند بر این اساس شاید در استان شناسایی نشده باشد.

درحال حاضر حدود ۶۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی بستری هستند.