افتتاح ایستگاه خاوران راه‌آهن «تبریز – میانه» در عید غدیر
افتتاح ایستگاه خاوران راه‌آهن «تبریز – میانه» در عید غدیر
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تمامی طرح‌های مهم ریلی کشور در عید غدیر به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: در همین راستا، ایستگاه خاوران راه‌آهن تبریز- میانه نیز در این روز افتتاح می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، محمد اسلامی عصر پنج‌شنبه در بازدید از ایستگاه راه‌آهن خاوران اظهار کرد: با همت همه دست اندرکاران و پیگیری های مسوولان استان اعم از استاندار و نمایندگان استان تمامی پروژه طبق زمان‌بندی که در نظر گرفته شده بود پیش رفته است.

وی ادامه داد: البته گرفتاری‌های اخیر که برای کارخانجات بزرگ سیمان و فولاد پیش آمد در اجرای پروژه تاخیر ایجاد کرد که اجتناب‌ناپذیر بود.

وی اظهار کرد: کاری که امروز در راه‌آهن بستان‌آباد – تبریز اجرا می‌شود به لحاظ حجم عملیاتی، یک رکود است.

اسلامی گفت: راه‌آهن تبریز – میانه از وعده‌های رئیس‌جمهوری به مردم آذربایجان بود که امیدواریم با تحقق این وعده گام بزرگ دیگری برای رفاه مردم این خطه برداشته شود.

وی افزود: با استفاده از ظرفیت جدید ایجاد شده مسافت تبریز- تهران پنج و نیم ساعت کاهش می‌یابد.

وی اضافه کرد: خط ترانزیت ایران به اروپا و بحث جابجایی بار در این مسیر، مزیت‌های جدیدی برای کشور به وجود می‌آورد که تکمیل و ادامه این طرح نیز در دستور کار است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اینکه تبریز ، قطب لجستیکی و صنعتی کشور است از این رو زیرساخت‌های ریلی این شهر گسترش خواهد یافت.

استاندار آذربایجان‌شرقی هم در این بازدید اظهار کرد: کمتر از پنج کیلومتر از مسیر باقی مانده که ریل‌گذاری و کارهای تکمیلی آن در حال انجام است و در چند روز آینده به اتمام می‌رسد.

محمدرضا پورمحمدی گفت: زیرسازی‌های مسیر، راه دسترسی به ایستگاه از مسیر اتوبان پیامبر اعظم و محوطه ایستگاه نیز به اتمام رسیده است.