منطقه ۸، بستر تحقق شعار سال مدیریت شهری
منطقه ۸، بستر تحقق شعار سال مدیریت شهری
شهردار منطقه ۸ تبریز ظرفیت‌ها و موقعیت این منطقه را بستر مناسبی برای تحقق شعار سال مدیریت شهری تبریز برشمرد.

به گزارش عصرتبریز، علی مدبر عصر امروز در آیین بهره‌برداری از پیاده‌راه امین، اظهار کرد: خوشبختانه با دستور شهردار تبریز یک میدان و پلازای شهری آبرومندانه در این محل احداث شده است.

او با بیان اینکه شهرداری منطقه ۸ قلب شهر تبریز است، افزود: بزرگترین پروژه‌های شهری از جمله ایستگاه‌های قطار شهری و تلاقی خطوط متروی تبریز که در قلب تبریز به می‌رسند، در این منطقه انجام می‌شود. از طرف دیگر، چندین پروژه شهری نیز داریم که با دستور شهردار مقرر شده تا سریعا تعیین تکلیف شود.

شهردار منطقه ۸ تبریز گفت: ایستگاه‌های خط ۳ و دپوی مترو در اینجا آغاز شده است و از مهمترین پروژه‌هایی که در این سه ‌سال با دستور شهردار انجام گرفته است، پروژه‌های آیسان، بلوک گلستان و بلوک‌های میارمیار و میدان ساعت و چهارراه شهید بهشتی است که با تمام توان در حال اجرا است و تلاش می‌شود تا پایان سال به بهره‌برداری برسند.

او با بیان اینکه ۲۵۰ میلیارد اعتبار برای این پروژه‌ها تخصیص یافته است، گفت: در بازار تاریخی تبریز نیز اقدامات زیادی از جمله کف ‌سازی، جداره‌سازی و … انجام و به اتمام رسیده است. از سال آینده نیز مرمت و جداره‌سازی بازار در دستور کار قرار می‌ گیرد.

مدبر عنوان کرد: سعی می‌کنیم عملیات عمرانی جداره‌سازی میدان ساعت و محل سابق پمپ بنزین که پروانه آن به نام قطار شهری صادر شده است، به زودی آغاز شود و تلاش خواهیم کرد پیاده‌راه‌سازی را افزایش داده و اوقات فراغت و جشن‌ها و مناسبت‌های ملی و مذهبی را در این محل برگزار کنیم.

او ادامه داد: امسال با نظر شورا، سال احیای بافت تاریخی شده است و منطقه ما نیز با پتانسیل بالای خود می‌تواند شاهد حضور، مشارکت و توانمندسازی مردم شده و به دنبال آن در جذب گردشگر نیز موفق خواهیم بود.