ساماندهی و تجمیع دکل‌های مخابراتی تبریز
ساماندهی و تجمیع دکل‌های مخابراتی تبریز
سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز از تجمیع دکل‌های مخابراتی به عنوان قدمی مناسب برای ساماندهی سایت‌های تلفن همراه در کلانشهر تبریز خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، میریحیی نوحی با اشاره به رسالت سازمان فناوری در امر ساماندهی و صدور مجوز نصب و راه‌اندازی دکل‌های مخابراتی (BTS) گفت: به منظورگسترش پوشش تلفن‌های همراه و در راستای حفظ منظر شهری و جلوگیری از تعدد دکل‌های احداثی، سازمان فناوری شهرداری تبریز با همکاری اپراتورها، نسبت به تعویض دکل‌های قدیمی و جایگزین نمودن آنها با دکل‌های پرظرفیت اقدام نموده است.

وی با تاکید بر اجرای مصوبات ماده ۲۲ تعرفه عوارض محلی و ساماندهی دکل‌های مخابراتی و لزوم توسعه شبکه تلفن همراه، به تجمیع دکل‌های مخابراتی در سطح شهر تبریز با رعایت مقررات و اصول فنی اشاره کرد و افزود: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کلانشهر تبریز، به عنوان متولی امر ساماندهی سازه‌های مخابراتی و ارتباطی، صرفاً برای دکل‌های مخابراتی با قابلیت بهره‌برداری همزمان سه اپراتور مجوز صادر می‌کند.

نوحی خاطرنشان کرد: ساماندهی و تجمیع سایت‌های مخابراتی با تعامل فیمابین اپراتورها و شهرداری میسر شده و در صورت امکان واگذاری اراضی تحت مالکیت شهرداری، احداث سایت‌های تجمیعی افزایش خواهد یافت. این امر به اپراتورهای تلفن همراه کمک می‌کند تا پوشش و کیفیت ترافیک خود را افزایش دهند و ضمن رفع نقاط کور شبکه، نسبت به ارتقاء کیفیت خدمات در نقاط دارای پوشش نیز اقدام کنند.

سرپرست سازمان فناوری نحوه استفاده مناسب از تکنولوژی‌های مختلف و ارتباطات پایدار را از مطالبات به حق مردم دانست و افزود: با توجه به نیاز روزافزون شهروندان و ارتقای این حوزه به نسل‌های بالاتر، پیشرفت بشر در حوزه فناوری دیجیتال و بهره‌مندی از آن در حیطه ارتباطات، تجمیع دکل‌های مخابراتی از اولویت‌های اساسی سازمان فناوری می‌باشد.