ضرورت همکاری در سامانه شفافیت
ضرورت همکاری در سامانه شفافیت
سخنگوی شورای شهر تبریز گفت: همکاری تمام مسئولان و مدیران مجموعه شهرداری تبریز در خصوص سامانه شفافیت ضروری بوده و شرح نحوه این همکاری به آنها ابلاغ خواهد شد.

به گزارش عصرتبریز، یاسین بجانی در گفت‌وگو با خبرنگاران در این خصوص اظهار داشت: از آغاز بکار شورای ششم موضوع شفافیت از مهمترین نکات مورد نظر اعضای شورا بوده و بر همین اساس لازم دیده شد کمیته ای تحت عنوان «کمیته شفافیت» تشکیل یابد.

او ادامه داد: سامانه شفافیت نیز در قالب همین کمیته فعالیت خواهد داشت و تمام خدمات اعم از فراخوان‌ها، مزایده‌ها، قراردادها، نیروی انسانی و…. از طریق این سامانه به اطلاع شهروندان می‌رسد.

بجانی با ذکر مثالی در این خصوص خاطر نشان کرد: به طور مثال در موضوع تبدیل وضعیت کارکنان همه چیز از مدرک تحصیلی رفته تا نوع قرارداد و نام شرکت و سابقه هر فرد و مجموعه امتیاز به طور کامل و دقیق درج شده و زمینه‌ای برای تبعیض بین کارکنان وجود نخواهد داشت.

عضو شورای شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مزایای سامانه شفافیت تصریح کرد: با کارکرد صحیح این سامانه بی‌عدالتی، تبعیض و حق‌کشی از میان برداشته شده و همه چیز به طور شفاف مشخص می‌شود.

او ادامه داد: همچنین شاهد افزایش رضایتمندی بین شهروندان و کارکنان مجموعه شهرداری خواهیم بود.