اعمال قانون ۴۸۰۰ خودرو در طرح محدودیت‌های کرونایی استان
اعمال قانون ۴۸۰۰ خودرو در طرح محدودیت‌های کرونایی استان
رئیس پلیس راه استان آذربایجان‌شرقی، از اعمال قانون ۴ هزار و ۸۰۰ خودرو در طرح جدید محدودیت‌های تردد در سطح استان خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، رضا کریمی‌نژاد از اعمال قانون ۴ هزار و ۸۰۰ خودرو در طرح جدید محدودیت‌های تردد در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: کماکان محدودیت تردد از شهرهای قرمز و نارنجی و همچنین بالعکس، بعداز این طرح هم ادامه خواهد داشت چرا که از شیوه‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا است.

وی افزود: کماکان در حال اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی در موج پنجم از این بیماری هستیم و تردد بین شهرهای نارنجی و قرمز در واقع دارای ممنوعیت است.

کریمی‌نژاد گفت: همچنین محدودیت‌هایی که ما در استان به مورد اجرا گذاشتیم به این صورت است که در ۱۵ نقطه از مبادی ورودی خروجی استان با ۶۵ تیم گشتی در اجرای این طرح همکاران ما مستقر هستند و از خروج پلاک‌های بومی و همچنین ورود پلاک‌های غیربومی جلوگیری می‌کنند.

رئیس پلیس راه استان از عودت ۲۹ هزار خودرو در طرح جدید محدودیت‌های تردد خبر داد و افزود: با وجود تاکیداتی که پلیس و ستاد ملی مقابله با کرونا داشت و این موضوع که باید هموطنان عزیز از سفرهای غیرضروری و ترددهای غیرضروری در واقع خودداری کنند، متأسفانه شاهد این هستیم که ۴ هزار و ۸۰۰ مورد تا امروز دوربین‌های ثبت تخلف و همچنین همکارانی که مستقر هستند مجبور شدند این تخلفات را ثبت و اعمال قانون کنند.

این مقام انتظامی افزود: در اجرای این طرح با ۱۰۳ مورد با خودروهای پلاک مخدوش برخورد شده که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شده‌اند.

وی در خصوص ادامه طرح محدودیت تردد بیان داشت: کماکان ممنوعیت تردد از شهرهای قرمز و نارنجی و همچنین بالعکس، بعداز این طرح هم ادامه خواهد داشت چراکه از شیوه‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا است و جریمه یک میلیون تومانی برای شهرهای قرمز و پانصد هزار تومانی برای شهرهای نارنجی اعمال خواهد شد.

کریمی‌نژاد با بیان اینکه ممنوعیت تردد شبانه در همه شهرها برقرار است خاطرنشان کرد: در روزها و تعطیلات آتی هیچ‌محوری یک طرفه نخواهد شد و توصیه ما به هموطنان این است که از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.