کمیسیون اصل ۹۰ موضوع اوین را بررسی کند
کمیسیون اصل ۹۰ موضوع اوین را بررسی کند

کمیسیون اصل ۹۰ موضوع اوین را بررسی کند
رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون اصل ۹۰ ماموریت داد با هماهنگی دادستان کل ماجرای فیلم منتشر شده از فیلم اوین را بررسی کند.

به گزارش عصرتبریز، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه (سوم شهریور) و در جریان بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه سیزدهم ابراهیم رضایی در تذکر آیین نامه‌ای، گفت: با توجه به حساسیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فساد و مورد مطرح شده در مورد وزیر پیشنهادی نفت، هیئت رئیسه فرصت دهد که صحبت‌های نادران به طور کامل شنیده شود و طرف مقابل بتواند پاسخ دهد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به فیلم‌ها و تصاویری که در زندان اوین در رسانه‌های بیگانه منتشر شده، گفت: رفتاری که با زندانیان صورت گرفته مایه تاسف است و باید با عوامل این جرم برخورد قانونی و قاطع صورت گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: انتشار این فیلم دستمایه‌ای برای حمله دستگاه قضایی و کارکنان شریف آن شده است. نباید به خاطر خلاف چند مامور کل دستگاه خدوم را که در سال‌های اخیر شاهد تحول اساسی در آن برای برخورد قاطع با فساد بوده‌ایم زیر سوال ببریم.

رضایی گفت: بنده در یک سال اخیر از زندان‌های تهران و دشتستان بازدید داشتم، وضعیت زندان‌ها با آنچه در رسانه‌های اجاره‌ای سعودی و تریبون‌های ملکه در لندن و آلبانی توصیف می‌شود، متفاوت است.

وی تاکید کرد: کارکنان و قضات قوه قضاییه در سخت‌ترین شرایط فعالیت می‌کنند، روا نیست مورد حمله قرار گیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دستور قوه قضاییه و دادستان کل برای بررسی این موضوع تشکر کرد و گفت: درخواست داریم با عوامل این جرم برخورد قاطع صورت گیرد ویژگی شاخص نظام این بوده که با فساد در درون برخورد می‌کند، در پرونده کهریزک فساد دانشگاه آزاد و طبری این موضوع شاخص بود.

در ادامه محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون اصل ۹۰ ماموریت داد با هماهنگی دادستان کل موضوع زندان اوین را بررسی کنند.