عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در وادی رحمت
عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در وادی رحمت
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان در وادی رحمت به شدت انتقاد کرد.

به گزارش عصرتبریز، فرخ جلالی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه عموم شهروندان بدون توجه به اصول بهداشتی و پروتکل‌های ابلاغی در اماکن عمومی، با جمعیتی انبوه در مراسمات تشییع و تدفین حاضر می‌شوند.

وی، آوردن کودکان به اماکن پرازدحام و آلوده مانند وادی رحمت را بسیار خطرناک و قابل تامل خواند و افزود: جای تاسف است که رعایت اصول فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و حضور با حداقل نفرات در مراسمات تشییع و تدفین در بین شهروندان به حداقل رسیده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز با اشاره به ازدحام مردم و حضور با ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر برای مراسمات تشییع و تدفین هشدار داد: بر اساس بررسی‌های کارشناسان بهداشتی، از هر ۱۲۰ نفری که در این تجمعات حضور دارند به طور متوسط ۳۰ نفر آلوده به ویروس کرونا بوده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه به طور حتم این تعداد افراد مبتلا یا ناقل کرونایی به سرعت حاضران دیگر را هم آلوده می‌کنند، افزود: چه بسا افرادی که پس از حضور در ازدحامات تشییع و تدفین مبتلا به کرونا شده و سرنوشت ناگواری داشته‌اند.

جلالی با هشدار مجدد نسبت به افزایش ۱۰۰درصدی متوفیان کرونایی در تبریز گفت: گرچه تاکنون برای رفاه مردم از اعمال محدودیت خودداری کرده بودیم ولی با مشارکت نیروی انتظامی نسبت به اعمال محدودیت برای مراسم تدفین و تشییع اقدام نموده و فقط به وابستگان درجه یک مجوز حضور داده خواهد شد.

به گفته وی، ضمن ممنوعیت هرگونه تجمع در وادی رحمت، فقط به ۱۰ الی ۱۵ نفر از بستگان درجه یک اموات اجازه حضور در مراسم تشییع و تدفین صادر خواهد شد.