مبارزه با فساد و حاشیه‌نشینی مقدمه تحول در تبریز است
مبارزه با فساد و حاشیه‌نشینی مقدمه تحول در تبریز است
امام جمعه تبریز گفت: گفت: مبارزه با فساد و حاشیه‌نشینی مقدمه یک تحول بزرگ شهری در تبریز است و باید اعضای شورای شهر تبریز توجه جدی به این موضوع داشته باشند.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز چهارشنبه در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر تبریز و شهردار منتخب با تاکید بر اینکه همه باید از فردی که با اکثریت آرا سکان هدایت شهر را بر عهده گرفته است حمایت کنیم، گفت: همدلی، انسجام و صمیمیت بین اعضای شورا و شهردار منتخب اولویت اول مدیریت شهری است و شهردار منتخب هم باید از تجارب و برنامه‌های افرادی که به عنوان کاندیدای تصدی شهرداری بودند برای پیشبرد اهداف شهر استفاده کند.

امام جمعه تبریز حمایت همه اعضا از شهردار منتخب را یکی از شیوه‌های مدیریتی دانست و افزود: قبل از انتخاب شهردار هیچ نظری درباره افراد کاندید نداشتم اما حالا از جناب عباس رنجبر که با اکثریت آرا بعنوان شهردار تبریز انتخاب شده‌اند، حمایت می‌کنم کما اینکه در مورد دیگر مسئولان استان و اعضای شورای شهر هم همین موضوع از سوی بنده صادق است.

وی تبادل نظر و بحث کارشناسی بین اعضای شورا و شهردار که اختلاف و جدلی در آن نباشد را موضوعی معمول دانست و ادامه داد: همه اقدامات باید در راستای تکریم مراجعین به شهرداری باشد؛ شاید خواسته مراجعه کنندگان خارج از چارچوب‌های قانونی باشد، اما با زبان نرم و خوش می‌توان آنها را راهنمایی کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی مبارزه بی‌ملاحظه با فساد را از اولویت‌های دیگر مدیریت شهری دانست و ادامه داد: شهردار منتخب و شورای شهر به ملاقات‌های چهره به چهره با مردم اهتمام جدی داشته باشد و برای رفع دغدغه‌های مردم از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر همکاری شهرداری و میراث فرهنگی برای احیای بافت تاریخی و معماری ایرانی-اسلامی شهر ادامه داد: احیای معماری اسلامی و ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی، آرامش آفرینی در بین آحاد مردم، تسهیل و تسریع در امورات جاری مردم، استفاده از روش‌های علمی در اداره شهر و حمایت از افراد پاکدست و کنارگذاشتن افراد ناسالم در مجموعه شهرداری همچنین دوری از بروز اختلافات بین شورا و شهردار به متن جامعه از جمله مسائلی است که باید بخشی از اولویت‌های مدیریت شهری باشد.