نقش کلیدی ارس در افزایش صادرات کشور
نقش کلیدی ارس در افزایش صادرات کشور
رئیس رسانه ملی در سفر یک‌روزه خود به منطقه آزاد ارس بر نقش کلیدی این منطقه در افزایش صادرات و ارزآوری کشور تاکید کرد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، عبدالعلی علی عسگری رئیس سازمان صداوسیما در نشست با مدیرعامل ارس گفت: منطقه آزاد ارس از مناطق بسیار مهم کشور است که به دلیل نزدیکی به کشورهای حوزه اوراسیا، روسیه و ترکیه بعنوان هاب ترانزیتی و تجاری این مناطق تعریف شده و از این‌رو در آینده نزدیک علاوه بر اینکه به یک منطقه منحصر بفرد و فوق‌العاده تبدیل خواهد شد و در افزایش صادرات کشور نقش کلیدی ایفا خواهد کرد.

علی عسگری در ادامه افزود: دورادور اقدامات انجام گرفته در منطقه آزاد ارس را رصد می‌کنم و بسیار مشتاق بودم بصورت میدانی از ارس بازدید داشته باشم باور دارم که ارس منطقه‌ی فوق‌العاده موفق و مهم می‌باشد.

وی کشاورزی را یکی از مزیت‌های مهم منطقه آزاد ارس عنوان کرد و اضافه کرد: در حوزه‌های مختلف در ارس اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته است و بازتاب اقدامات انجام یافته در حوزه کشاورزی و کشت گلخانه‌ای در ارس و بخصوص مجتمع گلخانه‌ای ارس تارلا در رسانه های مختلف در این سطح تکنولوژی باعث مباهات و افتخار برای کشور است.

در ادامه محسن نریمان، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز با اشاره به بخشی از اقدامات و عملکرد شاخص سازمان منطقه آزاد ارس گفت: ارس صنعتی ترین منطقه آزاد کشور می باشد و در حوزه تجارت، صنعت و کشاورزی از نقاط مهم و تاثیرگذار کشور می‌باشد.

محسن نریمان در ادامه یادآور شد: در آخرین ارزیابی صورت گرفته، ارس در تعداد طرح‌های افتتاحی در بین مناطق آزاد کشور رتبه اول را از آن خود کرده است و توانسته‌ایم با مشارکت و همراهی سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی در ۶ آیین افتتاح ۱۴۳ طرح بزرگ سرمایه‌گذاری را به بهره‌برداری برسانیم.

وی در پایان ضمن قدردانی از سفر رئیس رسانه ملی به منطقه آزاد ارس و همچنین داود میرباقری کارگردان فیلم سلمان فارسی که بخشی از این سریال تاریخی در ارس فیلمبرداری شد، پیشنهاد کرد: با توجه به قرار گیری ارس در نقطه صفر مرزی و مجاورت با نخجوان، آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، گرجستان و کشورهای عضو اوراسیا و جنوب قفقاز، منطقه آزاد ارس آمادگی کامل را دارد تا در بحث تبلیغات و تعاملات رسانه‌ای، رسانه ملی را همراهی کند.

رئیس سازمان صداوسیما در سفر یک روزه خود به منطقه آزاد ارس از مراحل ضبط و فیلمبرداری سریال تاریخی سلمان فارسی بازدید کرد.