افشای لیست بدهی‌های تراکتور (گزارش)
افشای لیست بدهی‌های تراکتور (گزارش)
بر اساس مدارکی که امروز منتشر شد، مجموع بدهی‌های تراکتور چیزی حدود ۲۳۰ میلیارد تومان تخمین زده می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، حواشی اخیر پیرامون باشگاه تراکتور یک سوژه ثابت داشته و دارد؛ رقم بدهی‌های این باشگاه. در حالی که رئیس هیئت فوتبال آذربایجان‌شرقی مدعی شده بود که تراکتور ۳۸۸ میلیارد تومان بدهی دارد، مسئولان این هیئت طی روزهای اخیر پاسخی به منشا این ادعا ارائه نکردند تا شائبه‌های زیادی در خصوص رقم واقعی بدهی‌های باشگاه تراکتور که این شرایط را موجب شده، به وجود آید.

رقم ادعا شده توسط ششگلانی معادل ۱۴ میلیون دلار است که می‌توان در فوتبال اروپا با چنین مبلغی در سطحی متوسط تیمداری کرد. بررسی بدهی‌های تراکتور به بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی در کنار هزینه‌های جانبی باشگاه هم مبلغی کمتر را نشان می‌داد تا این که امروز خبرگزاری تسنیم مدعی شد که به اسنادی دست یافته که می‌توان از روی آنها رقم واقعی بدهی‌های این باشگاه را تخمین زد.

در این اسناد که سربرگ باشگاه تراکتور در آن خودنمایی می‌کند، گزارش حقوقی از آخرین پرونده‌های این باشگاه تبریزی ارائه شده است و مشخص نیست که توسط چه کسی و با چه هدفی افشا شده است. این گزارش تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ را در بر می‌گیرد.

بر اساس این اسناد، بدهی‌های تراکتور به تفکیک موارد به شرح زیر است:

۱ – جمع چک‌های تحویلی به کمیته وضعیت بابت مطالبات قطعی: ۷٫۳۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

۲ – جمع مبالغ لازم بابت تسویه فسخ‌های توافقی اخیر با بازیکنان و کادر فنی داخلی: ۸۱٫۶۸۷٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

۳ – جمع مبالغ پرونده‌های کمیته‌های وضعیت و استیناف فدراسیون فوتبال: ۸۹٫۶۶۸٫۱۰۰٫۰۰۰ ریال

۴ – جمع پرونده‌های خارجی: ۳٫۱۰۴٫۲۵۰ یورو بدون محاسبه سود سالیانه

۵ – جمع مبالغ پرداخت‌نشده بابت آرا و توافقات فسخ با کادر فنی و بازیکنان خارجی: ۷۷۳٫۷۷۱ دلار بدون محاسبه ۵ درصد سود سالیانه

۶ – سایر مطالبات خارجی: شرکت آرت وان به‌مبلغ ۴۵٫۲۲۳ درهم امارات

بر اساس این مدارک جمع بدهی‌‌های باشگاه تراکتور که همگی آنها مربوط به سه سال گذشته است، نشان می‌دهد این باشگاه تا تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ چیزی حدود ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی داخلی و بین‌المللی (با محاسبه نرخ روز ارز) دارد که البته باید به برخی از این بدهی‌ها مبلغ ۵ درصد هم بابت سود سالانه اضافه کرد، در عین حال باید مبالغی مانند مطالبات اشکان دژاگه و مسعود شجاعی و همچنین بدهی‌های این باشگاه به دو شرکت اسپانسری اپراتور تلفن همراه و البسه لباس را نیز به این فهرست اضافه کرد که گفته می‌شود حدود ۸۰ میلیارد تومان است، با این حساب در زمان حاضر و تا امروز (۱۶ شهریور ۱۴۰۰) باشگاه تراکتور حدود ۲۳۰ میلیارد تومان بدهی به افراد، باشگاه‌ها و نهادهای مختلف دارد.