اعطای ۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۴۶ شرکت دانش‌بنیان
اعطای ۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۴۶ شرکت دانش‌بنیان
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از اعطای بیش از ۱۲۰میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان توسط صندوق پژوهش و فناوری ارس خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اعلام اینکه صندوق پژوهش و فناوری ارس با سرمایه‌گذاری دولتی و بخش خصوصی از سال ۹۸ تاسیس شده است، از اعطای بیش از ۱۲۰میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور استان آذربایجان‌شرقی توسط این صندوق خبر داد.

محسن نریمان افزود: این تسهیلات از منابع صندوق پژوهش و فناوری ارس، منابع خط اعتباری صندوق نوآوری و شکوفایی و نیز منابع معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به ۴۶ شرکت دانش‌بنیان استان آذربایجان‌شرقی تخصیص و پرداخت شده است.

وی گفت: تسهیلات پرداختی به شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور تامین سرمایه در گردش، خرید و نصب تجهیزات و تکمیل خط تولید، تولید نمونه محصول، تولید صنعتی محصول و لیزینگ بوده است.

وی ادامه داد: این صندوق همچنین ضمانت نامه‌های مختلفی را به ارزش بیش از ۱۵۰میلیارد ریال برای ۲۶شرکت صادر کرده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس افزود: صندوق پژوهش و فناوری ارس بعنوان اولین صندوق پژوهش و فناوری استان آذربایجان‌شرقی و با اقدام اولیه سازمان منطقه آزاد ارس در سال ۹۸ و با سرمایه‌گذاری ۳۴ درصدی سازمان منطقه آزاد ارس، ۱۵درصد پارک علم و فناوری تبریز و ۵۱درصد سهام بخش خصوصی شامل شرکت های همگامان و تارلاامین ارس تاسیس گردیده است.

وی گفت: هم‌اکنون خدماتی از قبیل صدور انواع ضمانت‌نامه، ارائه‌ی تسهیلات، سرمایه‌گذاری خطرپذیر، اخذ و اعطای کارگزاری‌ها، عاملیت و مدیریت منابع مالی توسط این صندوق به مشتریان ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: صندوق پژوهش و فناوری ارس عاملیت مالی و کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی و عاملیت مالی پارک علم و فناوری استان آذربایجان‌شرقی را برعهده دارد.

نریمان گفت: در سال‌های اخیر با تاسیس مرکز رشد در منطقه آزاد ارس و صندوق پژوهش و فناوری ارس و نیز مرکز نوآوری ارس قدم های خوبی در مسیر اقتصاد دانش‌بنیان و تکمیل اکوسیستم دانش‌بنیان در این منطقه برداشته است.

اضافه می‌شود: هم‌اکنون صندوق پژوهش و فناوری ارس در شهر جلفا و تبریز دارای دفتر بوده و شرکت‌های دانش بنیان و فناور منطقه و استان می‌توانند به منظور بهره‌مندی از خدمات صندوق به دفتر تبریز واقع در پارک علم و فناوری تبریز و دفتر جلفا واقع در مجتمع اداری مشاهیر آذربایجان مراجعه نمایند.