هیئت مذهبی انقلابی تبیین‌کننده سیاست حسینی است
هیئت مذهبی انقلابی تبیین‌کننده سیاست حسینی است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: هیئت مذهبی انقلابی نه سیاست‌زده است نه سکولار، بلکه تبیین‌کننده سیاست حسینی است.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد علی آل‌هاشم صبح جمعه در مراسم تجلیل از هیئت‌های مذهبی که در ایام محرم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند، ضمن اشاره به اینکه هیئت‌های مذهبی ریشه در نهضت عاشورا دارند، گفت: تشکل‌های دینی و هیئت‌های مذهبی یکی از ریشه‌های نهضت انقلاب اسلامی در عصر کنونی هستند و فرصتی برای پرورش انسان و انسان‌سازی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان ضمن تاکید به اینکه هیئت‌ها کارکردی فراتر از تجمع دینی ساده دارند، افزود: آموزش، امداد و تبلیغ در حوزه دین و علاوه بر همه این کارکردها، کارکرد حقیقی هیئت‌های مذهبی تقویت فکری و ذهنی افراد جامعه است.

امام جمعه تبریز ادامه داد: شرایط قرمز کرونایی و موج پنجم کرونا باعث شد بیشتر مراسم دینی در هیئت‌ها به صورت معمول برگزار نشود، اما در عوض نقش اجتماعی این مراکز در عرصه مقابله با تبعات و پیامدهای کرونا بیشتر به چشم آمده است.

وی اذعان کرد: یکی از فعالیت‌های هیئت‌های مذهبی که از زمان شیوع بیشتر جلوه گر شده، حضور مؤثر در رزمایش مواسات و کمک‌های مومنانه و فعالیت‌های نیکوکاری و کمک به نیازمندان بوده است.

آل‌هاشم ضمن تاکید بر اهمیت غنای محتوای سخنرانی و مداحی جهت معرفت افزایی ادامه داد: اشکی که بر اساس خرافات و داستان‌سرایی‌ها بدون سند و بی‌محتوا جاری شود به عمق قلب نفوذ نمی‌کند و در نهایت به بی معرفتی نسبت به امام حسین (ع) و آرمان‌هایش نیز منجر نمی‌شود.

وی افزود: هیئت مذهبی انقلابی، نه سیاست‌زده است نه سکولار، نه بی‌تفاوت نسبت به سیاست و مسائل روز است نه آلوده به اعراض سیاسی، بلکه تبیین‌کننده سیاست حسینی است که همان سیاست مدنظر قرآن است.

امام جمعه تبریز گفت: شور در مقابل شعور یا شعور در مقابل شور قرار ندارند بلکه در پیوند باهم، عاطفه و منطق عزاداران را تقویت می‌کنند.