تریبون نماز جمعه باید در خدمت مطالبات مردم باشد
تریبون نماز جمعه باید در خدمت مطالبات مردم باشد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: تریبون نماز جمعه باید در خدمت مطالبات مردم باشد و ائمه جمعه از این ظرفیت استفاده کنند.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام سید محمد علی آل‌هاشم قبل از ظهر جمعه در آئین تکریم و معارفه امام جمعه سابق و جدید شهرستان کلیبر گفت: آیت‌الله شهید مدنی عالم عامل بودند و الگوی تمام عیار برای ائمه جمعه جدید هستند.

وی با بیان اینکه شهید مدنی در هر شهری بوده‌اند همواره یاد و خاطره‌شان زنده است، ادامه داد: منشور روحانیت امام خمینی (ره)، دستورالعمل جامع برای ائمه جمعه است و باید همواره در این مسیر گام برداریم.

امام جمعه تبریز افزود: تریبون نماز جمعه باید در خدمت مطالبات مردم باشد و امام جمعه مطالبه‌گر، باید خواست مردم را به گوش مسئولان برساند. اخلاق‌مداری و رعایت ادب اصل مهمی از مطالبه‌گری در نماز جمعه است.

آل‌هاشم با اشاره به اینکه حمایت از عدالت‌خواهی از ویژگی‌های امام جمعه تراز انقلاب است و هیچ امام جمعه‌ای در استان نباید این حمایت را از جوانان عدالت‌خواه دریغ کند، گفت: تبیین گفتمان رهبر انقلاب و هدایت جوانان برای گام برداشتن در مسیر تحقق مطالبات مقام معظم رهبری، اصلی‌ترین وظیفه امام جمعه است.

وی گفت: رفتار پدرانه و نگاه عادلانه به جریان‌های سیاسی و احزاب درون گفتمان نظام اسلامی طبیعت جایگاه امامت جمعه است.

نماینده ولی فقیه در استان ابراز داشت: غنای محتوای خطبه‌ها و استفاده از نکات کاربردی در جهت فرهنگ‌سازی و یا اصلاح انحرافات از ویژگی‌های یک امام جمعه تراز انقلاب است.

وی گفت: فرمانده قرارگاه فرهنگی باید جریان‌ساز باشد و جوانان انقلابی و بسیجی باید در به ثمر نشستن این جریان‌ها یاور امام جمعه باشند.