ملت عراق به برکت خون حاج قاسم به بیداری مبارکی دست یافته‌اند
ملت عراق به برکت خون حاج قاسم به بیداری مبارکی دست یافته‌اند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: ملت عراق به برکت خون شهادت تاریخ‌ساز حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به بیداری مبارکی دست یافتند.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در برنامه پیام جمعه که به دلیل تعطیلی کرونایی نمازجمعه تبریز از شبکه سهند پخش شد، به شش زندانی شجاع فلسطینی که در بامداد روز دوشنبه از زندان گریختند اشاره کرد و اظهار داشت: آن‌ها سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی صهیونیست‌ها را در امواجی از شوک، بهت و نگرانی فرو بردند. این زندانیان برای رسیدن به نقطه رهایی خودشان تونلی نسبتاً طویل حفر کردند که نشان از ضعف عجیب نظام امنیتی صهیونیست‌ها دارد. چرا که حفر تونل‌ها چند ماه طول کشیده و اقتدار امنیتی صهیونیست‌ها را به چالش کشید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: صهیونیست‌ها حتی در سرزمین خود توان مراقبت از خود را ندارند. اقدام شجاعانه زندانیان فلسطینی نشان می‌دهد، رژیم صهیونیستی که برای ایران خط و نشان می‌کشد و سخن از طرح هزار ضربه چاقو می‌گوید، ضعیف‌تر از آن است که تصور می‌شود. مصداق سخن ماندگار سید حسن نصرالله است که گفت رژیم صهیونیستی از لانه عنکبوت سست‌تر است.

امام جمعه تبریز گفت: این حرکت حماسی اسیران فلسطینی می‌تواند تبدیل به نمادی برای انسجام و هم‌افزایی گروه‌های مقاومت فلسطینی شود. حماس و جهاد اسلامی این پروژه را در یک تشریک مساعی و برادرانه پیش بردند و این راهی است که باید تقویت شود.

آل‌هاشم افزود: حرکت تاریخی ۶ اسیر فلسطینی حتی می‌تواند تبدیل به یک حرکت الگویی برای همه اسیران در بند فلسطینی و غیره فلسطینی شود تا موجی از فلسطینی‌ها و جوانان فلسطینی را وارد این عرصه بکند.

وی ادامه داد: این حرکت ماندگار ۶ اسیر فلسطینی اثر معنوی و جاودانه هم دارد که در هر شرایطی حتی ناامیدی شدید، راه باز است به شرطی که انسان بخواهد.

آل‌هاشم در ادامه، با بیان اینکه شهید محراب حضرت آیت‌الله مدنی که ۲۰ شهریور سالگردش است عالم عارف و عامل بود گفت: مردم تبریز وجود دو شهید محراب یعنی شهید آیت الله قاضی طباطبایی و شهید آیت‌الله مدنی را افتخار خود میدانند.

وی با اشاره به اینکه شهید محراب آیت‌الله مدنی در ولایت مداری جزو انسان‌های نمونه است افزود: او مطیع امام بود. معنویت شهید آیت‌الله مدنی مثال‌زدنی بود. مهربانی شهید آیت‌الله مدنی و نوازش نسبت به همسایه‌ها هیچ وقت فراموش نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی به انتخابات عراق در ۱۸ مهر ماه اشاره کرد و گفت: جریان‌های مؤثر در انتخابات عراق جریان مقاومت بوده و قدرت این جریان همان ائتلاف فتح با رهبری هادی العامری مورد پذیرش سایر قدرت‌ها و احزاب این کشور است.

امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: ائتلاف فتح در بخش‌های سیاست داخلی، مسئله مقاومت، پایان اشغالگری آمریکا در عراق و قطع وابستگی عراق به آمریکا و روابط با جمهوری اسلامی ایران و چین و روسیه مؤثر است.

آل‌هاشم افزود: ملت عراق به برکت خون شهادت تاریخ‌ساز حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به بیداری مبارکی دست یافتند که امید پیروزی گفتمان ناب مقاومت در عراق را دو چندان کرده است.