۵۶ درصد مردم آذربایجان‌شرقی علیه کرونا واکسینه شدند
۵۶ درصد مردم آذربایجان‌شرقی علیه کرونا واکسینه شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: بر اساس آخرین آمارها، ۵۶ درصد جمعیت هدف بالای ۱۸ سال در آذربایجان‌شرقی علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند.

به گزارش عصرتبریز، محمدحسین صومی روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران، جمعیت هدف آذربایجان‌شرقی برای واکسیناسیون را حدود سه میلیون نفر اعلام و اضافه کرد: با روند کنونی واکسیناسیون که طی روزهای اخیر شتاب بیشتری به خود گرفته است، می‌توان تا پایان شهریور ماه جاری حدود ۷۰ درصد مردم استان را واکسینه کرد.

وی از حذف شرط سنی تزریق واکسن کرونا در آذربایجان‌شرقی از امروز پنج شنبه خبر داد و اظهار کرد: از امروز تمامی افراد متولدین ۱۳۸۰ به پایین می‌توانند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون کرونا در مناطق شهری و روستایی استان نسبت به واکسیناسیون خود اقدام کنند.

صومی با تاکید بر اهتمام جدی مردم برای واکسیناسیون خود، از اینکه روز گذشته تعداد کمتری از جمعیت هدف آذربایجان‌شرقی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده بودند، ابراز گلایه کرد و یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی مرکز استان به همراه بسیجیان با آمادگی کامل در مراکز واکسیناسیون حاضر بوده و منتظر مراجعه جمعیت هدف هستند.

وی وضعیت کرونایی آذربایجان‌شرقی را نسبتاً پایدار ارزیابی و اضافه کرد: احتمال افزایش تعداد مبتلایان در استان بسیار زیاد است و تنها راه برای کنترل بیماری واکسیناسیون است.