چطور می‌توانیم از خدمات متخصص مغز و اعصاب استفاده کنیم؟
چطور می‌توانیم از خدمات متخصص مغز و اعصاب استفاده کنیم؟
به منظور بهره‌مندی از خدمات بهترین متخصصان مغز و اعصاب می‌توانید به وب‌سایت تخصصی پذیرش ۲۴ مراجعه کنید.

به گزارش عصرتبریز، کنترل بسیاری از اجزای بدن برعهده مغز، اعصاب و نخاع است، چنانچه هر یک از بخش‌های دستگاه عصبی آسیب ببیند، کل سیستم عصبی و عملکرد کلی بدن مختل خواهد شد که لازم است فرد بیمار به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کند، در همین راستا در این بخش بررسی خواهیم کرد که چطور می‌توانیم از خدمات متخصص مغز و اعصاب استفاده کنیم؟

بیماری‌های مغز و اعصاب کدام‌اند؟

بیماری‌ها و مشکلات مرتبط با مغز و اعصاب طیف عظیمی از بیماری‌ها را در برمی‌گیرد، به عنوان مثال آلزایمر یکی از اختلالات مرتبط با مغز و اعصاب است.

متخصص مغز و اعصاب کیست؟

رشته نورولوژی(عصب شناسی) به دو دسته نورولوژیست و نوروسرجری تقسیم می گردد که متخصص مغز و اعصاب که در اصطلاح پزشکی نورولوژیست (عصب‌شناس) نامیده می‌شود، متخصصی است که بیماری‌های مغز و اعصاب و ستون فقرات را مورد بررسی و درمان قرار می‌دهد در حالی که نوروسرجری جراح مغز و اعصاب است.

متخصص مغز و اعصاب پس از کسب مدرک پزشکی عمومی و گذراندن چهار سال دوره تخصصی مغز و اعصاب به تخصص خود دست خواهد یافت.

متخصص مغز و اعصاب قادر به تشخیص و درمان غیر جراحی بیماری‌های مغز، نخاع، ستون فقرات، اعصاب و عضلات دربردارنده نخاع می‌باشد.

این متخصصان به دلیل نداشتن تخصص در زمینه جراحی، مجاز به انجام جراحی مغز و اعصاب نیستند و این کار بر عهده جراح مغز و اعصاب(نوروسرجری) می‌باشد.

در واقع می‌توان گفت که متخصص مغز و اعصاب بیماری‌های این قسمت از بدن انسان را با درمان‌های غیر جراحی مداوا می‌کند و در صورتی که نیاز به جراحی باشد، بیمار به جراح مغز و اعصاب معرفی خواهد شد.

متخصص مغز و اعصاب چه وظایفی بر عهده دارد؟

بیماری‌های مغز و اعصاب پیشرونده هستند از این رو جهت درمان موثرتر و بهتر بیماری، باید به سرعت به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرد تا درمان سریعا آغاز گردد.

در صورت بروز علائم زیر باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرد:

● بروز سردرد در کلیه نقاط جمجمه

● سرگیجه و احساس سنگینی و سبکی غیر طبیعی در ناحیه سر

● بیهوشی غیر طبیعی و پایین آمدن سطح هوشیاری فرد

● ایجاد اختلال در حافظه

● ایجاد اختلال در تکلم و حرف زدن فرد

● ایجاد اختلال در حفظ تعادل

● ایجاد اختلال در راه رفتن

● بروز ضعف در اندام‌ها

علائم اشاره شده بیانگر اختلالات دستگاه عصبی هستند. متداول‌ترین مشکلات مغز و اعصاب که برای درمان آن باید هر چه سریعتر به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرد عبارتند از:

● انواع سردردها نظیر؛ سردرد میگرنی، سردرد عصبی، سردرد خوشه‌ای و غیره

● مشکلات عروق مغزی نظیر؛ خونریزی مغزی و تنگی عروق مغز

● مشکل اختلال حرکتی یا بیماری پارکینسون

● بروز بیماری صرع و حمله‌های تشنجی

● بیماری آلزایمر

● اختلال دمانس عقلی

● بیماری ام اس

● بروز سکته‌های مغزی

● ایجاد تومورهای مغزی

● ایجاد تومورهای نخاعی

● مشکلات مربوط به خواب

● تشخیص و درمان انواع کمردرد و گردن درد

● بیماری آفازی ( بیماری از دست دادن تکلم)

● بیماری آتاکسی ( بیماری ناهماهنگی و بی نظمی در حرکات عضلات )

بهترین متخصص مغز و اعصاب کیست؟

از آنجا که مغز و اعصاب در کنترل عملکرد بدن نقش بسیار مهمی دارند، در صورت بروز هر یک از بیماری‌های اشاره شده، علاوه بر درمان سریع، انتخاب یک متخصص مغز و اعصاب ماهر و باتجربه که بتواند بیماری را به درستی تشخیص و درمان کند، در روند بهبودی بیمار بسیار تاثیرگذار خواهد بود، زیرا متخصص کاربلد با تشخیص سریع، درمان بیمار را نیز سریعا آغاز خواهد کرد.

در واقع بهترین متخصص مغز و اعصاب پزشکی است که بتواند با مهارت بالای خود، بیماری را از طریق روش‌های مختلف؛ تصویربرداری MIR، سی‌تی اسکن و… به درستی تشخیص و درمان‌های به روز و موثر را اعمال کند.

چنین متخصصی روزانه دانش خود را در زمینه مشکلات مغز و اعصاب بروزرسانی می‌کند. متخصص مغز و اعصاب خوب، علاوه بر مهارت بالا در تشخیص و درمان، باید خوش رو، دلسوز و با وجدان باشد تا بتواند بدین طریق اعتماد بیمار را نسبت به خود جهت درمان موثر جلب کند.

بررسی رزومه کاری و فعالیت‌های یک متخصص مغز و اعصاب و همچنین ارزیابی میزان رضایت بیماران مراجعه‌کننده، به خوبی بیانگر مهارت و منش پزشک انتخابی خواهد بود.

چطور می‌توانیم از خدمات متخصص مغز و اعصاب استفاده کنیم؟

به منظور بهره‌مندی از خدمات بهترین متخصصان مغز و اعصاب می‌توانید به وب‌سایت تخصصی پذیرش ۲۴ مراجعه کنید. در این وب سایت، تعداد زیادی از پزشکان متخصص رشته‌های مختلف پزشکی، به صورت آنلاین به کاربران مشاوره آنلاین می‌دهند.

با مراجعه به این سایت، لیست بلند بالایی از متخصصان مغز و اعصاب برای کاربران به نمایش گذاشته می‌شود که با بررسی رزومه کاری، سوابق تحصیلی و طبابت، افتخارات، سال‌های فعالیت، آدرس مطب و … به راحتی می‌توان پزشک مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

همچنین علاوه بر امکان دریافت مشاوره آنلاین با متخصصان مغز و اعصاب سراسر کشور که در سایت پذیرش ۲۴ به مشاوره آنلاین می‌پردازند، در صورت نیاز به ویزیت حضوری به راحتی می‌توانید به اطلاعاتی چون؛ آدرس و شماره تلفن مطب متخصص مغز و اعصاب انتخابی خود نیز دست یابید.

محتوای این تبلیغات توسط سفارش‌دهنده تهیه شده است.