کمک‌های مردم آذربایجان‌شرقی به نیازمندان قابل تحسین است
کمک‌های مردم آذربایجان‌شرقی به نیازمندان قابل تحسین است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی کمک های مردم نیکوکار استان به نیازمندان را در قالب طرح احسان حسینی ستود.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل‌هاشم با بیان اینکه نحوه توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان توام با تکریم آنان باشد، گفت: سعی شود کمک‌های مومنانه به صورت مخفیانه و عزت مندانه انجام شود تا نیازمندان احساس حقارت نکنند.

وی با اشاره به اینکه کمک به نیازمندان یکی از کارهای خداپسندانه است، افزود: در ایام کرونا کمک های مردم و خیرین به نیازمندان همچنان باید تداوم داشته باشد و کمیته امداد این نیازمندان را شناسایی کرده و بهتر می تواند این کمک ها را به دست آنان برساند.

امام جمعه تبریز در ادامه سخنان خود با اشاره به بازگشایی تدریجی مدارس، خاطرنشان کرد: دانش آموزان بی بضاعت استان چشم انتظار کمک خیرین هستند و همه ما باید به فکر تامین لوازم التحریر آنان باشیم.

وی تصریح کرد: از کارکنان بانک سپه استان به خاطر کمک به مددجویان کمیته امداد و تامین ۵۰۰ بسته معیشتی تشکر می کنیم.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی نیز در سخنانی با اعلام اینکه ۸۱ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد هستند، گفت: کمک های خیرین صرفا متوجه نیازمندان جامعه نیست بلکه این کمک ها در امنیت و نشاط اجتماعی جامعه موثر هستند.

محمد کلامی با اشاره به برگزاری مراسم شور عاطفه ها در آستانه سال تحصیلی جدید، افزود: این نهاد طی روزهای آتی ۲۲ هزار بسته لوازم التحریر اهدایی خیرین را بین دانش آموزان نیازمندان استان توزیع خواهد کرد.

وی نقش احسان و نیکوکاری را در رونق اقتصادی جامعه موثر دانست و اظهار کرد: اگر کمک های خیرین نباشد بخشی از نیازمندان به رفتار بزهکارانه سوق داده خواهند شد و امنیت جامعه به خطر می افتد.

شایان ذکر است ۵۰۰ بسته معیشتی اهدایی کارکنان امور شعب بانک سپه استان بین خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد توزیع شد.